Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2014-12-27 16:48 | Rozmiar tekstu: A A A
Poświąteczne bieganie w Olsztynie

Blisko 400 osób w Grand Prix CITY TRAIL

Olsztyn24
III Bieg Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL (fot. organizatora) | Więcej zdjęć »
Okres świąteczno-noworoczny to zły czas na zawody? Olsztyn udowodnił, że nie! W trzecim biegu Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL wystartowało 391 osób. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie okazał się zwycięzca poprzedniej edycji – Wojciech Kopeć. Wśród kobiet triumfowała Magdalena Trzeciak.

Wynik Wojtka to 17:09. Magda wbiegła na metę z czasem 19:55. Wojciech Kopeć to znany olsztyński biegacz i trener. Sobotni start był dla Wojtka dość nietypowy, bowiem dopiero zakończył kilkutygodniowe roztrenowanie.

– Jestem zadowolony z rezultatu. Tym bardziej, że cztery ostatnie noce to podróż i niemal zero snu – mówił po biegu zawodnik.
R E K L A M A
banner
Bieg do najłatwiejszych nie należał – temperatura oscylowała w granicach 7 stopni poniżej zera, jednak zawodnicy nie narzekali.

– Świetnie się biega w takiej temperaturze. Aby czuć się komfortowo, zaopatrzyłam się w ubrania do biegania zimą - lekkie, cienkie, niekrępujące ruchów. Zresztą w ubiegłym roku zawody odbywały się przy temperaturze -18 stopni. Wtedy to było wyzwanie – podkreśla Luiza Czyrko, jedna z zawodniczek. – Z wyniku jeszcze nie jestem do końca zadowolona, ale liczę, że na kolejnych biegach czas będzie lepszy – na szczęście mam jeszcze trzy imprezy na poprawianie wyników.

Niska temperatura nie wystraszyła również najmłodszych uczestników – w biegach CITY TRAIL Junior, które odbywają się na dystansach od 300 m do 3 km wystartowało blisko 90 młodych sportowców.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL składa się z sześciu biegów. W trwającej edycji, w Olsztynie odbędą się jeszcze trzy imprezy. Najbliższa 17 stycznia.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dzieci i młodzieży odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl