Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2014-12-30 18:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Konkursy, świąteczne akcenty i ślubowanie nowej radnej na sesji Rady Powiatu

Olsztyn24
Mali aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu zaprezentowali świąteczne przedstawienie | Więcej zdjęć »
W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie odbyła się dzisiaj (30.12) ostatnia w tym roku, II sesja Rady Powiatu w Olsztynie. W porządku obrad znalazły się między innymi realizacja budżetu Powiatu na rok 2014 i sprawozdanie starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.

Zanim jednak przystąpiono do rozpatrywania porządku obrad, rozstrzygnięto dwa konkursy oraz obejrzano świąteczne przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu, zwycięzców IV Wojewódzkiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który miał miejsce w dniach 4-5 grudnia tego roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach.

Pierwszym z konkursów był zorganizowany przez starostwo konkurs „Choinka Życzeń Mieszkańców Powiatu” polegający na zapisywaniu życzeń i marzeń na ozdobnych gwiazdkach umieszczanych następnie na choince ustawionej w holu siedziby urzędu. Z ponad 100 takich gwiazdek wylosowano 5 - autorstwa Barbary Magalskiej z Barczewa, Marzeny Dziechcińskiej z Barczewa, Lecha Nitkowskiego - burmistrza Barczewa, Joanny Szulich z Jezioran i Anny Pianki z Nidzicy. Jak zapowiedział organizator, do tych właśnie osób trafi „spóźniony” Mikołaj z prezentami.
R E K L A M A
banner
Drugim z konkursów był natomiast skierowany do gimnazjalistów konkurs plastyczny zorganizowany z inicjatywy nauczyciela ze Świątek i wolontariusza Jacka Kowalskiego przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach przy wsparciu Powiatu Olsztyńskiego.56 uczestników miało za zadanie stworzenie dowolną techniką plakatu z hasłem promującym odpowiedzialne adopcje zwierząt. Nagrodą główną był tablet ufundowany przez Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie.

Nagrodzeni zostali:
I miejsce – Julia Kłosowska (Gietrzwałd)
II miejsce – Marek Bombola (Jonkowo)
III miejsce – Milena Kamińska (Stawiguda)

Wyróżnienia otrzymali: Kacper Wach (Gietrzwałd), Eliza Ostrowska (Gietrzwałd), Oliwia Sakowska (Tuławki) i Pola Świtalska (Dobre Miasto).

Podczas dzisiejszej sesji powitano również nową radną Rady Powiatu. Grażyna Grzegorzewska z Biesala objęła mandat po Piotrze Płoskim, nowo wybranym wójcie Purdy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu na II sesji Rady Powiatu w Olsztynie

»

30-12-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl