Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Karol Dempich | 2015-01-08 16:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Hołowczyc w swoim tempie

Olsztyn24
Rajd Dakar 2015 (fot. www.holek.pl)
Startujący w rajdzie Dakar olsztynianin Krzysztof Hołowczyc już tradycyjnie na poszczególnych etapach zajmuje czołowe miejsca w swojej kategorii. Dzięki temu po czterech dniach ścigania zajmuje wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

To jubileuszowy dziesiąty start Hołowczyca w ocenianym jako najtrudniejszy rajdzie świata. Olsztynianin wystartował z nowym pilotem Xawierem Panserim. Jak na razie jedzie dość spokojnie i chociaż  zajmuje miejsca także na początku drugiej dziesiątki, w generalce plasuje się w pierwszej piątce.

Polak dwa ostatnie etapy ukończył z dwunastym czasem. Znacznie lepiej było podczas dwóch pierwszych dni, gdy na mecie meldował się z czwartym rezultatem. Obecnie jego strata do lidera Nassera Al-Attiyaha wynosi 43 i pół minuty. Bardzo blisko przed popularnym Hołkiem jest Holender Ten Brinke, jednak za plecami naszego kierowcy czai się jego rodak Van Loon.
R E K L A M A
banner
W Dakarze jednak żadnej przewagi czy straty nie można oceniać jako dużej. Nawet najmniejszy błąd może kosztować wiele. W rajdzie nie jedzie już np. Adam Małysz, który do tej pory, z roku na rok, zajmował coraz wyższe lokaty. Na drugim etapie legendarnemu skoczkowi doszczętnie spłonęło auto. Wśród motocyklistów nie ma już Macieja Berdysza, pochodzącego z Olsztyna. Powodem wycofania była awaria motocykla. Tragicznie zakończył się udział innego Polaka. Michał Hernik zmarł na trasie wtorkowego etapu.

Przypomnijmy, że do tej pory największym osiągnięciem Hołowczyca było dwukrotne zajęcie piątego miejsca na finiszu imprezy. Hołek wygrał też jeden z etapów w 2012 roku.

Karol Dempich

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl