Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-01-09 21:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Noc Biologów odbyła się po raz czwarty na UWM

Olsztyn24
Dla każdego coś ciekawego - tu pobieranie odcisków palców | Więcej zdjęć »
Moc niecodziennych atrakcji dla głodnych wiedzy olsztynian (i nie tylko) przygotowali naukowcy z Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w ramach Nocy Biologów, która odbyła się dzisiaj (9.01) w Collegium Biologae i jego okolicach w Kortowie. Była to już czwarta edycja imprezy na UWM, będącym jednym z 26 ośrodków propagujących tę nietypową imprezę.

Noc Biologów jest pomysłem dziekanów wydziałów biologii prawie wszystkich uniwersytetów w Polsce - uzupełnieniem pikników naukowych, które już funkcjonują, jak na przykład Noc Naukowców. Jest odpowiedzią na zwiększający się popyt społeczeństwa na uzupełnianie posiadanej wiedzy, która w dobie postępu naukowego szybko się dezaktualizuje.

Co zatem olsztyńscy naukowcy przygotowali dla swoich gości? Między innymi: Biologia na witrażach, Grzyby pożyteczne i niebezpieczne, Nieproszeni „goście” – nowe niebezpieczne zoonozy, Ogrody Zdrowia, etnobotanika i mazurskie zielniki Jerzego Helwinga, Świat odorów, Nocni łowcy, Mózg czuwający i mózg śpiący – praca na dwie zmiany, Tradycja i nowoczesność, Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, Tableszyt w okładce w motyle, Bioróżnorodność regionu i Gadające Dachówki, Tajemnice naszego ciała, Owady małe i duże – pokaz różnorodności i przystosowań, Czy pasożyty zawsze szkodzą? Jadalne owoce egzotyczne, Rośliny, które mogą uszczęśliwiać, Roślinni mordercy, Jak to działa? – tajniki organizmu zwierzęcego na wesoło, Biochemia na słodko i kolorowo, Poznaj laboratorium biologii molekularnej „od kuchni”. A wszystko to i wiele innych ciekawych zagadnień okraszone pokazami, doświadczeniami i możliwością sprawdzenia na własnej skórze, co kryje się w odkrywanym właśnie świecie nauki.
R E K L A M A
banner
IV Noc Biologów została zaplanowana na czas od godziny 8.30 do 23.00 (aby umożliwić udział w niej młodzieży szkolnej w zorganizowanych grupach) i cieszyła się dosyć sporym powodzeniem. Mało kto bowiem pozostał odporny na możliwość zapoznania się z tajnikami wiedzy dostępnej zazwyczaj tylko nielicznym.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
IV Noc Biologów w Olsztynie

09-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl