Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
WBP | 2015-01-13 15:05 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na spotkanie z Jerzym Niemczukiem

Olsztyn24
Spotkanie odbędzie się w Starym Ratuszu WBP
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na jutro (14.01), o godzinie 17.00, do Czytelni Czasopism Starego Ratusza WBP, na spotkanie z Jerzym Niemczukiem, autorem książki „Bat na koty” i współautorem serialu „Ranczo”. Spotkanie poprowadzi Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor biblioteki.

Bat na koty to prawdziwa literacka uczta dla miłośników Warmii i Mazur - piękne widoki, klimatyczne jeziora, tradycje i mazurska gwara. Jednak autor pokazuje też inne oblicze tych terenów - sąsiedzkie animozje i mentalność mieszkańców, bezrobocie i biedę popegeerowskiej Polski B.

Jerzy Niemczuk, który stworzył barwny świat serialu „Ranczo”, udowadnia, że potrafi opowiedzieć piękną historię bardziej na serio. Nie zabraknie w niej prawdziwych ludzkich dramatów, wzruszeń i życzliwych ludzi, a przede wszystkim wiary - w dobro i miłość. Jest też wątek kryminalny - przemytnicza afera tytoniowa, mafijne porachunki i tajni agenci. Taka mieszanka potrafi podnieść ciśnienie!
R E K L A M A
banner
Zapraszamy!

******

Jerzy Niemczuk – polski prozaik, komediopisarz, scenarzysta, autor słuchowisk i książek dla dzieci. Polonista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Debiutował w 1970 r. w „Nowych Książkach”. W latach 1972-76 był sekretarzem miesięcznika literackiego „Nowy Wyraz”. W latach 1979-81 pracował w tygodniku „Kultura”. Publikował na łamach „Literatury”, „Poezji”, „Odry”. Za książkę Przygody Zuzanki otrzymał w 1995 r. Nagrodę Literacką im. K. Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci roku 1994.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl