Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-01-14 18:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Jedna nitka Obiegowej dla kierowców od piątku

Olsztyn24
Ulica Obiegowa
W piątek (16.01) w południe kierowcy będą mogli skorzystać z jednej nitki nowobudowanej ulicy Obiegowej. Będzie można skrócić czas przejazdu, bo Obiegowa łączy ruch ulicy Piłsudskiego z Sikorskiego i Pstrowskiego.

Udostępnioną nitką Obiegowej będzie można przejechać od ulicy Piłsudskiego (wjazd) pod ulicą Żołnierską i wjechać w prawo lub w lewo w ulicę Pstrowskiego albo wybrać połączenie z ulicą Sikorskiego. Wszystkie połączenia będą miały sygnalizację świetlną, która poprowadzi kierowców.

Udostępnienie przejezdności na jednym pasie jezdni Obiegowej pozwoli częściowo rozprowadzić ruch i przyzwyczaić kierowców do nowego rozwiązania. Na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Sikorskiego/Obiegowa przejazd będzie się odbywał roboczo po specjalnych płytach, które znikną po połączeniu nowej ulicy z istniejącą infrastrukturą.
R E K L A M A
banner
Docelowo Obiegowa ma być drogą dwujezdniową o dwóch pasach w każdym kierunku o długości ok. 1,1 km. W ciągu ul. Żołnierskiej powstał wiadukt, pod którym przebiega nowa ulica. Będą także zjazdy na i z ulicy Żołnierskiej.

Wzdłuż ul. Obiegowej powstanie pełne zagospodarowanie z chodnikami i ścieżką rowerową, a trasa tramwajowa będzie biegła lewym poboczem drogi i skręci w ul. Żołnierską, przy której będzie zlokalizowany jej przystanek.

Wykonawcą nowej ulicy jest konsorcjum firm: STRABAG sp. z o.o., STRABAG Rail GmbH i VIAMONT DSP. Zakończenie wszystkich prac planuje się na koniec sierpnia.

Koszt budowy to 45,6 mln zł.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl