Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-01-15 12:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Jerzy Niemczuk promował swą nową książkę w WBP

Olsztyn24
Jerzy Niemczuk | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się wczoraj (14.01) spotkanie z Jerzym Niemczukiem, pisarzem, scenarzystą, współautorem serialu „Ranczo”. Spotkanie poprowadził Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor biblioteki.

Bohater wieczoru przybył do Olsztyna, aby promować swą najnowszą książkę - „Bat na koty”, która ukazała się we wrześniu ubiegłego roku nakładem Wydawnictwa Literackiego.

„Bat na koty” opowiada historię Asi, mamy małej Mai - kobiety, której zawalił się świat, gdy jej mąż porzucił rodzinę, zostawiając bohaterkę z długami i bez środków do życia. Mieszkająca kątem u teściów we wsi pod Lidzbarkiem kobieta nie poddaje się jednak - stara się walczyć o przyszłość swoją i córki. Jej droga do lepszego życia wiedzie przez malowniczą Warmię i Mazury, przy akompaniamencie biedy popegeerowskiej Polski B.
R E K L A M A
banner
Wydawca o książce:

Jerzy Niemczuk, który stworzył barwny świat serialu „Ranczo”, udowadnia, że potrafi opowiedzieć piękną historię bardziej na serio. Nie zabraknie w niej prawdziwych ludzkich dramatów, wzruszeń i życzliwych ludzi, a przede wszystkim wiary - w dobro i miłość. Jest też wątek kryminalny - przemytnicza afera tytoniowa, mafijne porachunki i tajni agenci. Taka mieszanka potrafi podnieść ciśnienie!

Podczas wczorajszego spotkania autor opowiedział m.in. o genezie książki, o tym, jak budował postacie i czy wzorował je na kimś. Wyjaśnił również znaczenie tytułu powieści oraz dlaczego zdecydował się osadzić akcję w naszym regionie. Odpowiedzi na te oraz kilka innych zagadnień można znaleźć na zapisie wideo, który przygotowaliśmy z wieczoru. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~ mumel / 2015-01-16 12:45
Ja byłem i rzeczywiście dłonią powiększałem sobie ucho. Wysłuchałem też ponownie relacji filmowej i tu słyszy się znacznie lepiej. Nagłośnienie to ważna sprawa. Sięgnę po Bat na koty po tym spotkaniu.
~MK / 2015-01-15 23:03
Przede wszystkim bohater spotkania trzymał mikrofon za blisko ust i powstawał uciążliwy pogłos, a nikt nie nie zwrócił mu uwagi albo nie ściszył głośnika. Na szczęście mówił tak interesująco, że można było to jakoś przeboleć.
~widz / 2015-01-15 21:03
Byłem na spotkaniu. Bardzo lubię książki Pana Jerzego Niemczuka. „Ranczo” też. Z przyjemnością słuchałem pisarza, ale z mniejszą przyjemnością oglądałem sposób prowadzenia rozmowy przez p. dyrektora WBP Marcinkiewicza. Te tiki, te triki, sposób siedzenia, poprawianie marynarki, miny, wtręty.No zupełnie bez klasy. Nie potrafi pan tego robić, to proszę zaprosić fachowca. Po spotkaniu słyszałem podobne komentarze.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie z Jerzym Niemczukiem w WBP

14-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl