Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2015-01-19 15:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowe życie Młyna z Barkwedy

Olsztyn24
Młyn w Barkwedzie przed restauracją (fot. W Ziarek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W miniony weekend w Barkwedzie odbyła się prezentacja odremontowanego zabytkowego młyna. To jeden z najciekawszych historycznych obiektów w gminie Dywity.

Pierwsze wzmianki o istnieniu młyna pochodzą z czasów krzyżackich. W 1425 r. wydano przywilej na założenie młyna na dopływie rzeki Łyna. Wtedy był on poruszany za pomocą koła wodnego.

W roku 1907 na fundamentach starego młyna zbudowano nowy, który w dobrym stanie przetrwał zawieruchy wojenne i pracował już jako młyn napędzany energią elektryczną do roku 1993. Od 1991 obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.
R E K L A M A
banner
Młyn zachował wszystkie oryginalne urządzenia. Dzięki zapałowi nowego właściciela, lekarza medycyny Tomasza Kardacza, młyn zyskał nowe życie. Prace renowacyjne prowadzono tam z wielką dbałością o historyczne realia. W budynku pan doktor planuje uruchomić ośrodek rehabilitacji ruchowej.

Sobotnia prezentacja miała specjalną oprawę artystyczną. Z rockowym zespołem The Tyro zaśpiewała Joanna Gołombiewska. Dobra akustyka i wyjątkowy klimat młyna uczynił z występu świetne widowisko, co najciekawsze - bardzo inspirujące dla widowni. Po koncercie wielu z gości zaprezentowało swoje umiejętności wokalno-instrumentalne zbierając gromkie brawa.

Waldemar Ziarek

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl