Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-01-20 09:00:00 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK zaprasza na twórcze ferie zimowe

Olsztyn24
W ubiegłym roku w planach MOK na ferie znalazły się m.in. warsztaty plastyczne
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! Nie macie planów? Nic nie szkodzi. Przyjdźcie do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Nie będziecie się nudzić.

W dniach 26 stycznia – 8 lutego bieżącego roku MOK przygotował dla młodych olsztynian mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty teatralne, gitarowe, rzeźbiarskie i ceramiczne. Nie zapomniano też o nowych technologiach – na warsztatach z fotografii komórkowej będzie można zobaczyć, jak wykonać dobre zdjęcie telefonem, a na zajęciach z animacji - jak powstaje film. Warsztaty ceramiczne dadzą dzieciom możliwość wykonania własnoręcznie upominku na walentynki lub innej formy ceramicznej, którą po wypaleniu w profesjonalnym piecu będzie można zabrać ze sobą. Odbędą się również seanse filmowe i koncert „warzywny”.

Udział w zajęciach jest bezpłatny (po uprzedniej rezerwacji miejsca). Zapisy przyjmowane są w Informacji Kulturalnej MOK pod numerem telefonu 89 522 13 70 lub na e-mail: zapisy@mok.olsztyn.pl.
R E K L A M A
banner
Program twórczych ferii w MOK:

» 26.01 (poniedziałek)

- godz. 10.00-14.00

* Teatralny poniedziałek (grupa max. 30 osób, sala kameralna Kamienicy Naujacka MOK )

Zajęcia teatralne dla dzieci, które chcą rozwinąć swój talent aktorski. Dla dzieci w wieku 7-11 lat.

* Warsztaty fotografii komórkowej: 1-1,5 godz. (s.302 w Kamienicy Naujacka MOK)

Ciekawe zdjęcie można wykonać zwykłym smart fonem, czyli telefonem komórkowym. Jak? Wystarczy, że zabierzecie ze sobą telefon komórkowy z aparatem fotograficznym (min. 3 megapiksele), najlepiej smartfon i poznacie podstawy fotografii. Dla dzieci w wieku 7-11 lat.

» 27.01 (wtorek)

- godz. 10.00-14.00

* Rzeźba: 2 grupy (sala plastyczna w Kamienicy Naujacka MOK )

Dzieci na warsztatach rzeźbiarskich zmierzą się z portretem rzeźbiarskim. Będzie to praca z modelem, niczym w prawdziwej pracowni rzeźbiarskiej.

- godz. 11.00-14.00

* Warsztaty gitarowe Goostaw (sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena)

Lubisz muzykę? Chcesz ją samodzielnie tworzyć? Naucz się gry na gitarze z pomocą Studia Gitary Goostaw. Jeśli posiadasz swój własny instrument, przyjdź na warsztaty. Dla młodzieży w wieku 13-19 lat.

» 28.01 (środa)

- godz. 10.00-14.00

* Figurki fantastyczne (Galeria Amfilada, Kamienica Naujacka MOK)

Zajęcia warsztatowe, polegające na malowaniu i przygotowywaniu figurek do gier RPG, połączone z wprowadzeniem do tego rodzaju gier. Wiek 7-11 lat.

- godz. 11.00-14.00

* Warsztaty gitarowe Goostaw (sala kameralna pod amfiteatrem)

Lubisz muzykę? Chcesz ją samodzielnie tworzyć? Naucz się gry na gitarze z pomocą Studia Gitary Goostaw. Jeśli posiadasz swój własny instrument, przyjdź na warsztaty. Dla młodzieży w wieku 7-12 lat.

» 29.01 (czwartek)

- godz. 10.00-14.00

* Ceramika: 3 grupy (grupa max. 10 osób – sala plastyczna w Kamienicy Naujacka MOK)

Warsztaty ceramiczne, dadzą dzieciom możliwość wykonania własnoręcznie upominku na walentynki lub innej formy ceramicznej, którą po wypaleniu w profesjonalnym piecu będzie można zabrać ze sobą. Prowadzenie Izabela Woźniak. Wiek 7-11 lat.

» 30.01 (piątek)

- godz. 10.00-14.00

* Warsztaty: Jak powstaje film animowany (s.302, Kamienica Naujacka MOK)

Wystarczy kartka papieru, ołówek (kredka, flamaster), aparat fotograficzny, komputer i masa chęci. Podczas warsztatów narysujemy postać, a następnie przy pomocy aparatu fotograficznego i podstawowego programu do montażu wprowadzimy ją w ruch. Stwórz samodzielnie własny film animowany – to nic trudnego. Powstały film zostanie odtworzony 6 lutego podczas kolejnego filmowego piątku.

» 02.02 (poniedziałek)

- godz. 10.00-14.00

* Teatralny poniedziałek (sala kameralna w Kamienicy Naujacka MOK)  

Spektakl Teatru Form Niezależnych, po którym Mirek Korzunowicz poprowadzi zajęcia warsztatowe, na których dzieci samodzielnie zrobią lalki. Wiek 7-11 lat.

» 03.02 (wtorek)

- godz. 11.00-14.00

* Ferie w Tartaku: godz. 11.00-12.30 Warsztaty „Warmińska wstęga” (Tartak Raphaelsohnów MOK)

Pokaz trzech animowanych filmów, które powstały przy pomocy papierowych wycinanek. Oparte są na legendach warmińskich Marii Zientary-Malewskiej. Wiek 7-11 lat.

* Ferie w Tartaku: godz. 12.30-14.00 Warsztaty alfabetu Morse’a i oprowadzenie po Muzeum Nowoczesności Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” (Tartak Raphaelsohnów MOK)

Czym jest alfabet Morse’a? Do czego służy? Jak go używać? Tego dzieci dowiedzą się podczas warsztatów w Muzeum Nowoczesności. Odbędzie się również podróż wśród muzealnych eksponatów. Wiek 7-11 lat.

* godz. 11.00-14.00 Warsztaty gitarowe Goostaw (sala kameralna pod amfiteatrem)

Lubisz muzykę? Chcesz ją samodzielnie tworzyć? Naucz się gry na gitarze z pomocą Studia Gitary Goostaw. Jeśli posiadasz swój własny instrument, przyjdź na warsztaty. Dla młodzieży w wieku 13-19 lat.

» 04.02 (środa)

- godz. 10.00-14.00

* Ferie w Tartaku: Filmowa środa w Muzeum Nowoczesności

Projekcje dwóch filmów animowanych. Wiek dzieci nie ma znaczenia.

- godz. 11.00-14.00

* Warsztaty gitarowe Goostaw (sala kameralna pod amfiteatrem)

Lubisz muzykę? Chcesz ją samodzielnie tworzyć? Naucz się gry na gitarze z pomocą Studia Gitary Goostaw. Jeśli posiadasz swój własny instrument, przyjdź na warsztaty. Dla młodzieży w wieku 7-12 lat.

» 05.02 (czwartek)

- godz. 10.00-14.00

* Gry planszowe (Galeria Amfilada, Kamienica Naujacka MOK )

Galerię Amfilada zapełnią „planszówki”. Dzieci będą mogły pograć siedząc przy stołach, jak również poduszkach, kocach na podłodze.
Rozgrywki poprowadzą dorośli miłośnicy gier planszowych. Wiek 7-11 lat.

» 06.02 (piątek)

- godz. 10.00-14.00

* Filmowy piątek (sala kameralna w Kamienicy) + projekcja filmów animowanych z warsztatów

- godz. 10.00 film animowany z 2010 roku
- godz. 12.00 film animowany z 2014 roku

W programie również pokaz filmu powstałego podczas warsztatów „Jak powstaje film animowany”. Wiek 7-11 lat.

» 08.02 (niedziela)

- godz. 13.00-15.00

* Koncert na warzywach Paprykalaba (sala kameralna w Kamienicy Naujacka MOK)

Członkowie orkiestry instrumenty, na których grają w Paprykalabie, wykonują własnoręcznie z warzyw. To eksperyment polegający na poszukiwaniu dźwięków, jakie można wydobyć z nietradycyjnego materiału. Uczestnictwo w orkiestrze warzywnej nie wymaga wcześniejszego przygotowania muzycznego, a ponieważ instrumenty powstają z taniego, tymczasowego tworzywa-warzywa, oznacza to, że Paprykalaba pozwala rozwijać swój potencjał muzyczny (i aktorski!) każdemu. Wiek nie ma znaczenia.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl