Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-01-23 14:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Podpisano pierwsze porozumienia w sprawie ogólnopolskiej karty dużej rodziny

Olsztyn24
Od prawej: marszałek Gustaw Marek Brzezin i Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor WBP, podpisują porozumienie | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisał dzisiaj (23.01) pierwsze porozumienia z partnerami wspierającymi projekt „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny” - odpowiedzi samorządu województwa na inicjatywę Prezydenta RP „Dobry Klimat Dla Rodziny”. Jako pierwsze porozumienia z samorządem zawarły instytucji kultury z Olsztyna i regionu. Jak podkreślono jednak podczas spotkania, lista partnerów inicjatywy jest otwarta i czeka na kolejnych chętnych.

Celem projektu jest stworzenie katalogu miejsc przyjaznych rodzinom wielodzietnym – placówek, instytucji, firm wspierających rodziny poprzez oferowane usługi, produkty czy artykuły. Każdy partner zobowiązuje się przygotować ofertę dla rodzin legitymujących się Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny, zaś w materiałach reklamowych oraz informacyjnych umieścić logo projektu.

Pierwsze na liście podmiotów wspierających rodziny są: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie wraz z oddziałami, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr im. Aleksandra Seweruka w Elblągu, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku, a także Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie. Na podpis czekają już porozumienia z Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Wojewódzkim Szpitalem Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce. W tych placówkach członkowie dużych rodzin mogą na przykład kupić tańszy bilet wstępu, dostać rabat na kurs językowy lub otrzymać darmową kartę biblioteczną.
R E K L A M A
banner
Podmioty chcące przystąpić do projektu mogą się kontaktować z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego pod numerem 89 521 95 24/23 lub mailowo pod adresami m.ajewska@umwwm.pl lub i.ciesielska@warmia.mazury.pl.

O kartę mogą się wszystkie rodziny wielodzietne, również te, które posiadają już Olsztyńską Kartę Dużej Rodziny. Na jej wydanie od momentu złożenia wniosku czeka się około miesiąca (druk prowadzony jest w Warszawie). Każdy członek rodziny otrzymuje oddzielną kartę. 

Wszelkie aktualne informacje o partnerach projektu będą dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, w zakładce „polityka społeczna“ (www.wrota.warmia.mazury.pl).

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie porozumień dot. ogólnopolskiej karty dużej rodziny

»

23-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl