Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-01-30 13:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojskowa Akademia Techniczna naukowym patronem III LO w Olsztynie

Olsztyn24
III LO w Olsztynie przy ul. Sybiraków
W poniedziałek (26.01) w Warszawie został podpisany list intencyjny o współpracy pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną, Miastem Olsztyn oraz III Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. Podpisy pod dokumentem złożyli: rektor WAT gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk,  wiceprezydent Olsztyna Małgorzata Bogdanowicz–Bartnikowską oraz dyrektor III LO w Olsztynie Danuta Gomolińska. Strony zobowiązały się podjąć wspólne działania na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży, propagowania wiedzy politechnicznej i z zakresu wojskowości oraz przygotowania przyszłych kadr na potrzeby polskiej nauki, gospodarki i społeczeństwa.

Na mocy porozumienia WAT w Warszawie obejmie  III LO w Olsztynie patronatem naukowym oraz deklaruje współpracę z innymi szkołami ponadgimnazjalnymi w Olsztynie. Ponadto WAT zobowiązał się m.in. do:

» prowadzenia zajęć pokazowych przez nauczycieli akademickich oraz udzielania konsultacji i pomocy w opracowywaniu zajęć w Liceum,
» współdziałania w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze popularno-naukowym dla uczniów i studentów (olimpiady, sesje, festiwale nauki, dni otwarte itp.),
» współorganizowania imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych oraz spotkań kulturalno-historycznych,
» zapraszania uczniów klas maturalnych do udziału w akademickich kołach naukowych.
R E K L A M A
banner
Miasto Olsztyn zobowiązało się do tworzenia warunków organizacyjnych i wspierania liceum w działaniach zmierzających do realizacji i rozwoju współpracy z WAT. Szkoła natomiast będzie propagować wśród uczniów ofertę studiów w WAT oraz zapraszać studentów do udziału w spotkaniach naukowych, kulturalnych i imprezach patriotycznych organizowanych na terenie liceum.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest III LO w Olsztynie. Dzięki podpisanemu porozumieniu uczniowie liceum będą mogli uczestniczyć w organizowanym przez WAT Konkursie Matematycznym. Laureaci konkursu uzyskują 100% punktów rekrutacyjnych na cywilne lub wojskowe studia stacjonarne w akademii, prawo do bezpłatnego miejsca w domu studenckim przez okres 1 roku, specjalne stypendium i nagrodę rzeczową.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl