Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-02-05 17:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Ferie po rycersku w muzeum

Olsztyn24
Zajęcia odbyły się w Magazynie Solnym | Więcej zdjęć »
Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Ku końcowi zmierzają i tegoroczne zimowe ferie. Uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego jeszcze tylko do końca tego tygodnia będą mogli cieszyć się czasem wolnym od szkoły. Młodzi olsztynianie mają zatem już tylko kilka dni, by skorzystać z ciekawego programu zajęć przygotowanych przez olsztyńskie instytucje kultury.

Dzisiaj (5.02) dzieci mogły np. wziąć udział w spotkaniu z cyklu „Czwartki pod blachą, czyli rycerskie szranki” zorganizowanym w Magazynie Solnym na olsztyńskiej starówce przez Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Uczestnicy mieli okazję m. in. zapoznać się z rycerskim rynsztunkiem oraz średniowiecznym ubiorem pań i panów (także przywdziać na siebie ich części). Usłyszeli również ciekawe informacje związane z rycerską kulturą średniowieczną.
R E K L A M A
banner
Dzisiejsze zajęcia nie były ostatnimi odbywającymi się w ramach tegorocznych ferii w siedzibie MWiM. Jeszcze jutro (6.02) będzie można przyjść do „Domu Gazety Olsztyńskiej” na warsztaty muzealne związane z historią Warmii i Olsztyna, m.in. „Karnawał na Warmii” i „Olsztyńskie muszelki”, a także do olsztyńskiego zamku na spotkanie pod tytułem „O Koperniku zadań bez liku.”. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Ferie w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

05-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl