Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Zbyszek | 2015-02-07 00:28 | Rozmiar tekstu: A A A
Reakcja na apel o miejsce pochówku zwierząt domowych

Psi los

Olsztyn24
Miejsca pochówku zwierząt w USA (fot. Zbyszek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzięki internetowi apel o miejsce pochówku dla zwierząt domowych publikowany 5 lutego na olsztyn24 rozszedł się daleko i reakcją na niego jest list, przysłany przez Polaka z USA. Cieszyłoby jeszcze bardziej, gdyby olsztyńscy radni zadziałali nawet bez takich listów, na co czeka nie tylko autorka apelu, ale i wszyscy, którzy znają psi los.

Potrzebuję Państwa opinii i rad, aby działać skutecznie. Czekam pod adresem: redakcja@olsztyn24.com lub moim: elamierzynska@o2.pl  Najbardziej oczekuję decyzji Rady Miasta Olsztyna, adresata apelu. Dziękuję Pani Przewodniczącej Rady Halinie Ciunel, która przysłała zapewnienie, że nie zignoruje tematu.

List w sprawie (fragment)
R E K L A M A
banner
Przykro pisać, przykro myśleć, przykro mówić o tych sprawach, których wielu ludzi nie może zrozumieć, gdyż ich serca zamarzły, albo skamieniały. Zwierzęta, szczególnie te udomowione, są naszymi przyjaciółmi, członkami naszych rodzin, którym należy się szacun i odrobina serca. Niestety, są trepy, którzy nigdy nie doznają przyjemności kochania psa bardziej niż siebie samego. Oczywiście szacun należy się każdemu zwierzęciu, gdyż istnieje ono dla spełnienia jakiegoś celu, i dlatego Ci nielubiący fauny czy też flory, są dla mnie prostakami z kamieniołomów, bez szacunu u mnie.


Tutaj na cmentarzach dla zwierząt są różne stworzątka, łącznie z psami, kotami, ptaszkami a nawet koniami. Jak się zrobi cieplej, to pojadę na taki cmentarzyk i porobię zdjęć. Dla wielu to jest jedyne miejsce, gdzie mogą porozmawiać z nieżyjącym przyjacielem, bo o żyjącego jest coraz trudniej, nawet wśród członków rodziny.


Pozdrawiam ciepło z zimowego Chicago


Zbyszek

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Zez / 2015-02-10 09:45
Cmentarz dla zwierząt to prywatna inicjatywa, biznes jak każdy inny i wspólnota samorządowa nie powinna się w to angażować - tak to funkcjonuje wszędzie i u nas też powinno. Jeśli p. Elżbieta tego chce to niech znajdzie takich, którzy zechcą poświęcić swój czas i pieniądze na tę inicjatywę - można zarobić i zrobić coś pożytecznego. Gmina - miejska czy wiejska może wyrazić na takie przedsięwzięcie zgodę, wydać odpowiednie zezwolenia (Sanepid także!) i już. Zwierzę w domu to wielka odpowiedzialność ale właściciela nie sąsiada czy tego, który zwierząt nie posiada bo jest odpowiedzialny wiedząc, że na nie go nie stać z tych czy innych względów.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl