Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-02-07 18:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Dziś rejza na Nidzicę, jutro na Pola Grunwaldu

Olsztyn24
V Zimowa Rejza na zamek w Nidzicy | Więcej zdjęć »
Zimowa rejza - wzorowana na średniowiecznych grabieżczych wyprawach rycerskich impreza odbyła się dzisiaj (7.02) w nidzickim zamku. Widowisko już po raz piąty przygotowały wspólnie Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem i Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej.

Dzisiaj na dziedzińcu zamku w Nidzicy można było obserwować indywidualne i drużynowe (bohurtowe) walki rycerskie. Uczestnicy reprezentowali nie tylko bractwa rycerskie z Warmii i Mazur, ale także z Malbork i Gdańsk. Oprócz rycerzy w nidzickim zamku rywalizowali też łucznicy, strzelając do tarcz z różnych pozycji i odległości. Na koniec czterogodzinnego widowiska z pokazem tańca z ogniem wystąpiła Grupa Artystyczna Signum.

V Rejza zaplanowana została jako impreza dwudniowa. Pierwszego dnia jej organizatorzy zapraszają do Nidzicy, natomiast drugiego dnia areną wydarzeń są Pola Grunwaldu. Tak jest i tym razem. W niedzielę (8.02) na Polach Grunwaldu będzie można pobiegać na nartach w ramach Biathlonu Grunwaldzkiego, w którym karabinek zastąpi łuk. Turyści będą też mogli obserwować rycerski turniej bojowy na miecz i puklerz, wziąć udział w spływie kajakowym Doliną Wielkiego Strumienia, nauczyć się biegania na nartach oraz obejrzeć pokazy skiringu. Na koniec zaplanowano ognisko.
R E K L A M A
banner
Początek imprezy na Polach Grunwaldu (przy pawilonie pola namiotowego) o godz. 10.00, zakończenie około 13.30. W imieniu organizatorów - zapraszamy!

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
V Zimowa Rejza na zamek w Nidzicy

07-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl