Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Bartłomiej Opolski | 2015-02-11 23:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Florysta dla Seniorów – czyli z sąsiadką na zajęcia

Olsztyn24
 
Od 21 lutego rozpoczynają się bezpłatne zajęcia florystyczne dla seniorów w Centrum Nauki i Biznesu Żak w Olsztynie. To kolejna propozycja atrakcyjnego spędzania czasu dla osób starszych, jaką można znaleźć w stolicy Warmii i Mazur. Jak wynika z danych Żak-a, w ciągu ostatnich lat liczba osób w wieku 60+ zainteresowanych tego typu kursami wzrosła o około 50%. 

- Co roku w naszej placówce jesteśmy świadkami dużego zainteresowania bezpłatnymi zajęciami florystycznymi wśród seniorów – mówi Agnieszka Wasilewska, dyrektor Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Olsztynie.

Zajęcia to mieszanka teorii oraz wielu godzin zajęć praktycznych z tworzenia kompozycji florystycznych. Tego typu spotkania umożliwią nabycie zupełnie nowych umiejętności, ale także stanowią doskonałą okazję do wyrwania się z codziennej rutyny i poznania nowych ludzi.  
R E K L A M A
banner
- Często widujemy pary przyjaciółek, siostry czy nawet małżeństwa, których łączy wspólna pasja - podkreśla Wasilewska.

Udział w tego typu warsztatach może mieć również cel terapeutyczny.

- Przeżyłam w swoim życiu kilka tragedii osobistych. Dla mnie zajęcia florystyczne są też formą terapii. Kiedy jestem w szkole, zapominam o wszystkim, co mnie spotkało i skupiam się wyłącznie na swojej  twórczej pracy – mówi Pani Wanda, jedna z zeszłorocznych uczestniczek.

Jak się zapisać na zajęcia? W związku z dużym zainteresowaniem w obecnej rekrutacji, placówka Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Olsztynie  otworzy grupę wyłącznie dla seniorów, która cieszyć się będzie specjalnymi przywilejami. Każdy uczestnik po ukończeniu kursu zdobędzie umiejętności  tworzenia kompozycji florystycznych na własny użytek. Szkoła florystyczna daje również możliwość podejścia do państwowego egzaminu organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE) i zdobycie tytułu zawodowego „Florysta”. Uzyskane kwalifikacje pozwalają nawet na założenie własnej działalności gospodarczej.

Aby zapisać się na zajęcia, wystarczy przyjść do sekretariatu szkoły w Olsztynie, na pl. Targ Rybny 15, lok. 508  (3 piętro) i mieć przy sobie świadectwo ukończenia szkoły średniej bądź technikum i dowód osobisty. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na www.olsztyn.zak.edu.pl

Bartłomiej Opolski

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl