Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-02-14 18:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej zorganizowała XVII Wentę Dobroczynną

Olsztyn24
XVII Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej | Więcej zdjęć »
W sali koncertowej PSM I i II st. w Olsztynie odbyła się dzisiaj (14.02) XVII Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Dochód z tegorocznej imprezy będzie przeznaczony na wyposażenie Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Dobrym Mieście.

Pieniądze zbierano poprzez licytację fantów, loterię fantową, a także sprzedaż rękodzieła powstałego w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dobrym Mieście oraz wypieków przygotowanych przez mamy uczestników warsztatów.

Na licytację przeznaczono kilkadziesiąt fantów, głównie dzieł sztuki autorstwa artystów z Warmii i Mazur, ale także biżuterii, wydawnictw książkowych i albumowych, nimizmatów i innych wartościowych przedmiotów. Najwyższą cenę osiągnęła złota bransoleta, której wartość jubiler oszacował na 2273 złote, a która została wylicytowana telefonicznie przez pana Stefana z Krakowa za kwotę 4500 złotych. Licytacje po raz pierwszy poprowadził aktor Teatru Jaracza w Olsztynie Mariusz Korpoliński.
R E K L A M A
banner
Organizatorzy wenty przygotowali też występy artystyczne. Wentę rozpoczął spektakl teatralny w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dobrym Mieście, a w przerwie między sesjami licytacyjnymi m.in. wystąpił bodaj najmłodszy raper w Polsce - MC Antek, którego na scenie muzycznie wspomagała mama.

Na podsumowanie wenty na scenie wystąpił Jerzy Filar - muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana. Towarzyszyli mu przyjaciele z zespołu Nasza Basia Kochana.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XVII Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej (1)

14-02-2015

image galeria
XVII Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej (2)

14-02-2015

image galeria
XVII Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej (3)

14-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl