Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-02-15 13:36 | Rozmiar tekstu: A A A

O 77 historiach o miłości z Hanną Brakoniecką i WBP na Walentynki

Olsztyn24
Hanna Brakoniecka | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, z okazji obchodzonych wczoraj (14.02) Walentynek, zaprosiła meszkańców miasta na spotkanie z Hanną Brakoniecką. Wybór daty spotkania nie był przypadkowy - jego tematem bowiem była miłość i jej różne oblicza ukazane przez pisarkę w jej najnowszej książce pt. „Wjechał we mnie tramwaj, czyli 77 historii o miłości”.

„Wjechał we mnie tramwaj, czyli 77 historii o miłości” to nieprzesłodzone opowieści o różnych obliczach miłości – czasem romantycznej, czasem śmiesznej, czasem tragicznej, zawsze nieprzewidywalnej. Hanna Brakoniecka znalazła własny, nowoczesny, ale nieodhumanizowany język, którym mówi o uczuciach i emocjach. Nie ucieka przed miłością zmysłową, bada ją uważnie, by w swoich tekstach odkryć ją z dużym wyczuciem i empatią. We wstępie do książki pisze:

Patrzę, jak się złościmy na siebie, jak machamy innym przed oczami naszymi oczywistościami. Jakbyśmy nie wiedzieli, że każdy z nas ma prawo do swojej niepowtarzalności, własnej prawdy. Więc sobie marzę, że moje opowieści może czasem komuś pokażą, jak bardzo różnorodny, a przez to ciekawy jest ludzi świat.
R E K L A M A
banner
Obszerne fragmenty wczorajszego spotkania zarejestrowaliśmy na filmie wideo dołączonym do tego artykułu. Zapraszamy do jego obejrzenia. Znajdą na nim państwo m.in. informacje na temat tytułu publikacji, procesu jej powstawania i te dotyczące kolejnych projektów bohaterki spotkania. Usłyszeć też można fragmenty opowiadań oraz muzyczne „umilacze” w wykonaniu skrzypaczki i multiinstrumentalistki Agnieszki Wojtkowiak.

******

Hanna Brakoniecka, z zawodu polonistka, to pisarka, blogerka i rysowniczka. Pisze krótkie prozy: zwierzenia, monologi, dialogi, opowiadania, Publikowała w prasie lokalnej i ogólnopolskiej.

W 2010 r. Teatr Kreatury z Gorzowa Wlkp. wystawił spektakl według jej tekstów „Chłopski głos” w reż. Przemka Wiśniewskiego. Wraz z mężem Kazimierzem wydała książkę „HabraKabra” (wyd. Borussia) – aforyzmy i rysunki satyryczne związane z ich małżeńskim pożyciem.

Mieszka w Olsztynie, jest matką dwóch synów i babcią dwojga poznańskich wnucząt.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie z Hanną Brakoniecką w WBP

»

14-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl