Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-02-16 20:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Salon samorządowy z udziałem wicepremiera Janusza Piechocińskiego

Olsztyn24
Wicepremier Janusz Piechociński na Salonie Samorządowym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Olsztynie i jego okolicach gościł dziś (16.02) Janusz Piechociński. Wizyta wicepremiera i ministra gospodarki na Warmii to zasługa posłanki Urszuli Pasławskiej, która obejmując kilka tygodni temu mandat poselski, zapowiedziała organizowanie spotkań warmińsko-mazurskich samorządowców z członkami rządu.

Pobyt wicepremiera rozpoczął się od spotkania z wojewodą Marianem Podziewskim. Janusz Piechociński rozmawiał też z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem. Odwiedził również jedno z największych przedsiębiorstw w regionie - Wipasz.

Kilkanaście minut po dwunastej rozpoczęło się spotkanie wicepremiera ze starostami, burmistrzami i wójtami z Warmii i Mazur nazwane Salonem Samorządowym. Najpierw Janusz Piechociński przedstawił swój punkt widzenia i swój zasób wiedzy o obecnym stanie państwa i samorządu, a potem odpowiadał na pytania uczestników salonu. Wśród pytań zadanych wicepremierowi były m.in. pytania o przyszłość drogi krajowej, o środki unijne z nowej perspektywy unijnej i przerzucanie dotychczasowych zadań rządu na samorządy bez odpowiedniego wsparcia finansowego.
R E K L A M A
banner
Odpowiadając na najważniejsze z postawionych dzisiaj pytań, czyli o przyszłość DK nr 15, wicepremier nie miał dobrych wiadomości. Okazało się bowiem, że by zrealizować dotychczasowe drogowe zobowiązania i obietnice koalicji rządzącej, potrzeba dodatkowo 80 mld złotych, a takich pieniędzy na dzisiaj rząd nie ma. Trwają poszukiwania źródeł finansowania inwestycji. Do końca lutego powinna być znana ostateczna odpowiedź na pytanie, które inwestycje drogowe w kraju zostaną zrealizowane, a które nie.

W programie pobytu wicepremiera w Olsztynie było jeszcze spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Posłanka Urszula Pasławska otwiera Salon Samorządowy

16-02-2015

image galeria
Salon Samorządowy w Starostwie Powiatowym w Olsztynie (1)

16-02-2015

image galeria
Salon Samorządowy w Starostwie Powiatowym w Olsztynie (2)

16-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl