Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-02-18 09:06 | Rozmiar tekstu: A A A

„16 miesięcy na Antarktydzie” z Piotrem Horzelą

Olsztyn24
Piotr Horzela spędził 16 miesięcy na Antarktydzie | Więcej zdjęć »
W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbyło się wczoraj (17.02) kolejne spotkanie z cyklu „Pogromcy natury”. Bohaterem wieczoru był Piotr Horzela, który wystąpił z prezentacją „16 miesięcy na Antarktydzie”.

Piotr Horzela wychował się w leśniczówce na Pomorzu. Po ukończeniu liceum rozpoczął studia na wydziale leśnym, początkowo w Poznaniu, a następnie na SGGW w Warszawie. Po niecałych 9 latach studiów, przerywanych urlopami dziekańskimi, poświęcanymi na wyjazdy turystyczno-zarobkowe do Szkocji, Norwegii, Danii i Irlandii Północnej, otrzymał tytuł magistra inżyniera leśnika. Gdy miał rozpocząć pracę w Lasach Państwowych, otrzymał propozycję wyjazdu do Polskiej Stacji Antarktycznej Polskiej Akademii Nauk im. H. Arctowskiego.

Na stacji tej spędził 16 miesięcy. Uczestniczył w dwóch wyprawach antarktycznych Polskiej Akademii Nauk. Podczas 34. Wyprawy PAN pracował w charakterze obserwatora lodowców. Gdy po roku miał już wracać do kraju, pojawiła się możliwość udziału w kolejnej ekspedycji w charakterze obserwatora zwierząt. Przedłużył pobyt na Wyspie Króla Jerzego o kolejne pół roku. Wyspę opuścił w styczniu 2011 roku, kończąc tym samym 16-miesięczny pobyt na Antarktydzie.
R E K L A M A
banner
Podczas wczorajszego spotkania Piotr Horzela opowiedział swoim gościom o przebiegu swojej wyprawy. Między innymi zobrazował warunki pogodowe jakie panowały na stacji i w jej otoczeniu, zaprezentował zadania, jakie wykonywał i opowiedział, faktach jakie zaobserwował. Nie zabrakło też garści informacji na temat życia i zwyczajów obserwowanych przez niego zwierząt.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie z Piotrem Horzelą w MOK

17-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl