Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
| 2015-02-20 16:55 | Rozmiar tekstu: A A A

I Gra Miejska „Tropiciele Feliksa” na 138. urodziny Feliksa Nowowiejskiego

Olsztyn24
Uczestnicy gry z dyplomami (fot. MŁK)
W tym roku w Barczewie 138. rocznicę urodzin Feliksa Nowowiejskiego obchodzono wyjątkowo. Oprócz uroczystości dla dorosłych, 19 lutego Salon muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego przy Centrum Kultury i Promocji Gminy w Barczewie, we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. F. Nowowiejskiego z okazji rocznicy urodzin kompozytora i Dni Patrona Szkoły zorganizował dla uczniów szkoły w Barczewie I Grę Miejską „Tropiciele Feliksa”.

Zadaniem 42 uczniów podzielonych na 5 grup było rozwiązanie zagadek dotyczących Feliksa Nowowiejskiego, miasta i muzyki. W celu rozwiązania zadań dzieci ze specjalnymi mapkami przemierzały Barczewo i poznawały ciekawe, najpiękniejsze zabytki oraz jego nowe, nieodgadnione miejsca. Zwiedziły Galerię Sztuki „Synagoga”, Skarbiec Kultury Europejskiej, ratusz, kościół św. Anny, obejrzały kapliczki, amfiteatr, Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego-Muzeum, a także odwiedziły inne ciekawe miejsca i instytucje: siedzibę Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie, Miejską Bibliotekę Publiczną, bibliotekę szkolną, Gimnazjum nr 1 w Barczewie, Przedszkole Miejskie, Telewizję Kablową Macrosat, pocztę, Ochotniczą Straż Pożarną, restaurację „Niagara”.

Wśród zadań było: zaprojektowanie pocztówek z Feliksem, a także wysłanie ich do Jana Nowowiejskiego, rozwiązywanie rebusów, labiryntów, zagadek, przeprowadzenie sondy ulicznej i wywiadów z historykiem Wojciechem Zenderowskim, fotografem Włodzimierzem Zdaniukiem, rysowanie karykatury Feliksa, układanie napisu z Feliksem za pomocą patyków, dokańczanie tajemniczych szkiców i projektowanie mapek.
R E K L A M A
banner
Jednym z zadań każdej grupy było odśpiewanie „Roty” lub „Hymnu Warmińskiego”, co było niesamowitym zdarzeniem, gdyż te utwory rozbrzmiewały w różnych miejscach Barczewa!

Finał gry rozstrzygnął się w Salonie Muzycznym – muzeum Feliksa Nowowiejskiego, gdzie po zliczeniu punktów z poszczególnych konkurencji dopiero dogrywka rozstrzygnęła grę i wyłoniła wygraną grupę. I miejsce zajęła grupa „Janki” z opiekunem Haliną Piątek; II miejsce – grupa „Marysie” z opiekunem Izą Tereszko; III miejsce – grupa „Rutki” z opiekunem Joanną Truszkowską, natomiast wyróżnienia otrzymały grupy: „Katarzynki” z opiekunem Marleną Kord oraz „Felki” z opiekunem Bertrandem Abramczykiem.
Wszystkie dzieci z opiekunami cudownie się zaangażowały w wykonywane zadania, dlatego też każdy młody uczestnik gry otrzymał pamiątkowy medal i dyplom oraz nagrodę rzeczową, które zostały ufundowane przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego, Radio Olsztyn, Stowarzyszenie „Południowa Warmia”  i Centrum Kultury i Promocji Gminy w Barczewie.

Magda Łowkiel-Klimek

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl