Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-02-20 22:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Zwycięzca dyktanda w Planecie 11 przyjechał z Gorzowa Wielkopolskiego

Olsztyn24
Dyktando pisało 52 osoby | Więcej zdjęć »
W sobotę (21.02) na całym świecie obchodzony będzie Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji dzisiaj (20.02), w przeddzień tego międzynarodowego święta, Multimedialna Biblioteka Młodych Planeta 11 w Olsztynie zorganizowała dyktando z języka polskiego.

W tym roku znajomość interpunkcji i ortografii postanowiły sprawdzić 52 osoby, nie tylko mieszkańców Olsztyna. Późniejszy zwycięzca dyktanda, Marek Szopa, przyjechał do Olsztyna dopiero dzisiaj, specjalnie na dyktando w Planecie 11 z Gorzowa Wielkopolskiego. Kilkadziesiąt minut po odebraniu nagrody za zwycięstwo pan Marek wsiadł do pociągu w drogę powrotną go Gorzowa Wielkopolskiego.

Tekst tegorocznego dyktanda przygotował dr Sebastian Przybyszewski z Instytutu Filologii Polskiej olsztyńskiego uniwersytetu, a dyktando przeczytała - podobnie jak rok temu - Jagna Polakowska, aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek.
R E K L A M A
banner
Chociaż uczestnicy dyktanda ocenili je jako niezbyt trudne, to nikomu nie udało się napisać tekstu bezbłędnie. Zwycięzca dyktanda też popełnił błędy. Sprawdzający znaleźli ich w tekście napisanym przez Marka Szopę trzy. Wszystkie zaliczone zostały do kategorii błędów ortograficznych.

Zwycięzca dyktanda zawodowo zajmuje się korektą tekstów niemieckojęzycznych. Lubi biegać maratony. Od czasu do czasu bierze też udział w dyktandach, z różnym skutkiem - najczęściej dobrym. Żeby po raz pierwszy w życiu przyjechać do Olsztyna i napisać dyktando, musiał wziąć jednodniowy urlop. Za zwycięstwo w Olsztynie otrzymał tablet ufundowany przez Prezydenta Olsztyna.

Więcej o dyktandzie w Planecie 11 będzie można dowiedzieć się z filmów, które sukcesywnie będziemy udostępniać w Olsztyn24. Zachęcamy do obejrzenia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
8. dyktando z języka polskiego w Planecie 11

20-02-2015

image galeria
Omówienie 8. dyktanda z języka polskiego w Planecie 11

21-02-2015

image galeria
Podsumowanie 8. dyktanda z języka polskiego w Planecie 11

20-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl