Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-02-21 14:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Prezydencka kampania wyborcza dotarła na Warmię i Mazury

Olsztyn24
Briefing prasowy na olsztyńskiem Starym Mieście | Więcej zdjęć »
Do tej pory mieszkańcy Warmii i Mazur o zaplanowanych na 10 maja br. wyborach prezydenta RP dowiadywali się z ogólnopolskich mediów. Dzisiaj (21.02) kampania wyborcza dotarła na Warmię i Mazury. W kilku miastach regionu, w tym w Olsztynie, rozpoczęło się zbieranie podpisów poparcia pod kandydaturą Bronisława Komorowskiego.

W Olsztynie akcja pod hasłem „#popieram Komorowskiego” przeprowadzono na starówce. Do składania podpisów na listach poparcia obecnego prezydenta RP zachęcali m.in. posłowie Beata Bublewicz i Paweł Papke, wicemarszałek województwa Jacek Protas i członek zarządu województwa Anna Wasilewska, przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel, wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma oraz aktorka Teatru Jaracza Irena Telesz-Burczyk.

- Dzisiaj rozpoczęliśmy oficjalnie kampanię wyborczą prezydenta Bronisława Komorowskiego na Warmii i Mazurach - powiedział Jacek Protas, szefa regionalnego sztabu wyborczego, podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami. - Oczywiście zaczynamy tę kampanię od zbierania podpisów poparcia dla prezydenta Komorowskiego. Pięć lat temu kampanię prezydenta Komorowskiego rozpoczynaliśmy również na scenie staromiejskiej, kiedy to przekazaliśmy prezydentowi ster żeglarski po to, żeby dobrze kierował naszym krajem. Dzisiaj możemy powiedzieć, że ten ster był dzierżony w dobrych rękach, i że Bronisław Komorowski bardzo sprawnie, pewnie kierował polityką naszego kraju. Dzisiaj możemy powiedzieć, że wybór Bronisława Komorowskiego na prezydenta Rzeczypospolitej był najlepszym wyborem z możliwych. Dzisiaj rozpoczynamy dialog z mieszkańcami Warmii i Mazur, zachęcając ich, żeby 10 maja oddali ponownie głos na prezydenta Komorowskiego, bo Polska potrzebuje takiego prezydenta jakim jest Bronisław Komorowski.
R E K L A M A
banner
Podobne do olsztyńskiej akcje zbierania podpisów poparcia Bronisława Komorowskiego prowadzone są dzisiaj w całym kraju. Warmińsko-mazurski sztab kampanii Komorowskiego będzie zbierał podpisy do połowy marca.

Jacek Protas zapowiedział, że Bronisław Komorowski odwiedzi w ramach kampanii Warmię i Mazury niejednokrotnie, chociaż dzisiaj daty tych wizyt nie zostały podane, ponieważ kalendarz całej kampanii wyborczej jest dopiero „dopinany”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~Zbyszek P-Chicago / 2015-05-22 05:43
Chcielibysmy dzisiaj zaapelowac do tych z Panstwa, ktorzy nie glosuja pomimo posiadania waznego paszportu polskiego. Osoby te twierdza, ze juz nic nie da sie zrobic, niczego nie mozna zmienic, a co gorsza, nie powinny decydowac o polskiej rzeczywistosci bedac obywatelami Stanow Zjednoczonych. Prosze Panstwa, nie emigrowalismy z naszej Ojczyzny po to, aby o Niej zapomniec. Przyjechalismy tutaj poprawic nasze status quo polityczne, spoleczne, ekonomiczne, jednak calosc naszego zycia nie bedzie oceniana na podstawie ostatnich 20,10,15 lat pobytu w kraju docelowej emigracji. W Polsce spedzilismy nasze dziecinstwo, wczesna mlodosc. Tam chodzilismy do przedszkola, szkoly, studiowalismy na polskich uczelniach, zawiazywalismy przyjaznie na cale zycie. Tam, co najwazniejsze, zostalismy ochrzszczeni, przystapilismy do I Komunii Swietej, do bierzmowania, zawieralismy malzenstwo, zakladalismy rodzine, rodzilismy nasze dzieci, chowalismy naszych zmarlych bliskich. Czy o tym mozna zapomniec? Ile razy wzruszalismy sie wspominajac piekno polskiego krajobrazu - nasze morze, gory, rzeki, jeziora, szumiace pachnace lasy i laki? Ile razy dekorowalismy kwiatami przydrozne kapliczki z wizerunkami Pana Jezusa Chrystusa, Matki Bozej i swietych? Nie wstydzmy sie naszych patriotycznych uczuc, sentymentu, patosu i dumy narodowej. Od nas zalezy czy te wartosci zostana zdegradowane, czy na nich odbudujemy sile i dobro wspolnoty narodowej. Naszej Ojczystej ziemi winnismy troske o nia, i o tych, ktorzy na niej zyja i cierpia z powodu oszukiwania, okradania, manipulacji i lekcewazenia narodu przez wlasny rzad. Odwolajmy sie dzisiaj do instynktu samozachowawczego. Nie wypuszczajmy z rak tego entuzjazmu walki o Polske i Polakow, z serca – tej podnioslej atmosfery milosci do Ojczyzny, odpowiedzialnosci za Jej losy. Walczmy o suwerenna wolna Polske dla Nas, naszych dzieci i wnukow. Nie badzmy krotkowzroczni, nie skupiajmy sie na naszym domu, kapitale, ktory posiadamy . Do nas, do Narodu, nalezy polska ziemia, jej dobra naturalne, kultura, tradycja i historia. Az tyle, ze dech zapiera. Walczmy o utrzymanie tej wlasnosci. Ojciec Folejewski, Pallotyn, powiedzial kiedys, ze Polacy tyle wycierpieli w wojnach, bitwach i zrywach wolnosciowych, iz zasluguja na takich rzadzacych, ktorzy beda ich kochali. Mamy ogromna szanse miec takiego Prezydenta. Glosujmy na Andrzeja Dude, czlowieka uczciwego, moralnego, silnego Bogiem, wyksztalconego, mertytortycznego, mlodego, a razem z Nim zbudujemy szlachetna, dumna, sprawiedliwa i silna Polske. Poslij dalej, nie chowaj dla swoich jakichs powodow, moze to ostatnia szansa dla Polski...Pozdrawiam...Zbyszek
~Pani / 2015-02-28 22:51
Cieszę się, że inni tak samo postrzegają świat jak ja.... pozdrawiam Pana Korka1 i dziekuję za Pana wpisy :)
~korek1 / 2015-02-28 19:45
Jak tu głosować na takiego buraka ,który nam wstyd przynosi na cały świat. Ten nieokrzesany buc wlazł z kopytami na fotel w Japońskim parlamencie POzując do zdjęcia.
~korek1 / 2015-02-24 12:43
Jak ta skorumPOwana władza się promują zamiast zajmować się ważnymi sprawami dotyczących nas. Teraz kombinują jak zrobić następny przekręt nad urnami. Przestajemy mieć swój własny język zastępując słowa konferencja innymi słowami nie polskojęzycznymi wstyd pismaki i ich zleceniodawcy.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Briefing prasowy Jacka Protasa w ramach kampanii „#popieram Komorowskiego”

»

21-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl