Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-02-25 22:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Nagrody dla dziennikarzy z Warmii i Mazur

Olsztyn24
Zenon Złakowski i Erwin Kruk odbierają Laur Dziennikarza Warmii i Mazur | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (25.02) zakończyły się obchody 125. rocznicy urodzin i 75. rocznicy śmierci Seweryna Pieniężnego - przedwojennego dziennikarza, redaktora i wydawcy Gazety Olsztyńskiej, obecnie patrona warmińsko-mazurskich dziennikarzy. Dwudniowe wydarzenia przygotowane z tych okazji przede wszystkim przez olsztyński oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, zakończyła zorganizowana w Villa Pallas wieczorna Gala wręczenia nagród SDP.

Najważniejsze z przyznanych dzisiaj wyróżnień - Laury Dziennikarza Warmii i Mazur - trafiły do znakomitości wśród warmińsko-mazurskich literatów i dziennikarzy: Erwina Kruka i Zenona Złakowskiego. Laury Dziennikarza Warmii i Mazur w tym roku zostały przyznane po raz pierwszy, w 125. rocznicę urodzin Seweryna Pieniężnego. Intencją SDP jest, by ta nagroda przyznawana była co pięć lat.

Doroczną nagrodę im. Seweryna Pieniężnego otrzymał w tym roku Mirosław Sochacki z Radia Olsztyn. Dziennikarz został wyróżniony za wyemitowane w Studiu Reportażu Radia Olsztyn audycje: „Popiełuszko - żołnierz z Bartoszyc”, „Ejsmontowie - wolni polscy żeglarze” i „Nikt za nas nie umiera”.
R E K L A M A
banner
Do konkursu o tę nagrodę zgłoszono 14 kandydatur: Beatę Brokowską z Gazety Olsztyńskiej, Andrzeja Dramińskiego publikującego w Bez Wierszówki, Jana Rosłana publikującego w Bez Wierszówki i Debacie, Bożenę Ulewicz publikującą w Bez Wierszówki i w Debacie, Alicję Kulik, Annę Minkiewicz-Zarembę, Mirosława Sochackiego, Monikę Szczygło i Ewę Zdrojkowską (wszyscy z Radia Olsztyn), Katarzynę Poluchowicz z Telewizyjnej Agencji Producenckiej Olsztyn oraz Łukasza Czarneckiego-Pacyńskiego publikującego w Olsztyn24 oraz w Dobrym Sąsiedztwie, Agatę Janik i Martę Wiloch z Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl, a także Adama Jerzego Sochę publikującego w Debacie i Bez Wierszówki.

Z tej grupy dziennikarzy zgłoszonych do konkursu, oprócz laureata Mirosława Sochackiego, wyróżnieni zostali jeszcze: Adam Jerzy Socha, Alicja Kulik, Bożena Ulewicz i Beata Brokowska (nieobecna na uroczystości).

Podczas dziennikarskiej gali uhonorowany został też miesięcznik Debata. Wydawca tego periodyku Bogdan Bachmura odebrał z rąk sekretarza generalnego SDP Stefana Truszczyńskiego dyplom Honorowego Wyróżnienia przyznawanej przez centralne władze SDP Nagrody im. Aleksandra Milskiego. Nagrody SDP przyznawane są co roku redakcjom lokalnych mediów za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności.

W gali oprócz dziennikarzy uczestniczyli też prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo. Artystycznie wydarzenie ubarwili uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Laur Dziennikarza Warmii i Mazur 2015

»

25-02-2015

image
Honorowe wyróżnienie dla miesięcznika Debata

»

25-02-2015

image
Wręczenie Nagrody SDP im. Seweryna Pieniężnego

»

25-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl