Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
mk | 2015-02-26 21:39 | Rozmiar tekstu: A A A
Konkurs wiedzy o lesie

Bukwałd najbliżej natury

Olsztyn24
Uczestnicy międzyszkolnego konkursu wiedzy o lesie (fot. mk - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Trzyosobowa drużyna gospodarzy wygrała międzyszkolny konkurs wiedzy o lesie, jaki odbył się w czwartek (26.II) w Bukwałdzie, gm. Dywity. W nagrodę laureaci pojadą na wycieczkę do Warszawy.

To była już druga edycja konkursu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu i Nadleśnictwo Kudypy w szkołach podstawowych gminy Dywity. Do rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn szkolnych: Bukwałd, Frączki, Słupy, Spręcowo i Tuławki. Niestety, zabrakło ekipy ze szkoły w Dywitach.

Konkurs oceniało jury w składzie: przewodniczący Witold Szumarski – prezes koła TPL „Las Kudypski”, Paulina Rutkowska – opiekunka leśnego arboretum w Kudypach i Jacek Przeczewski – podleśniczy w Leśnictwie Spręcowo. Uczestnikom postawiono trudne zadanie, składające się z trzech etapów: prezentacji wizualnej na temat 70-lecia Lasów Państwowych na Warmii i Mazurach, testu pisemnego z wiedzy o lesie i pytań związanych z historią lasów w regionie oraz rozpoznawaniem roślin i zwierząt, w tym ich tropów.
R E K L A M A
banner
Bezkonkurencyjna okazała się drużyna SP w Bukwałdzie w składzie: Klaudia Wermter, Olaf Truszczyński i Andrzej Pilguj (syn leśniczego Eugeniusza Pilguja). Drugie miejsce zajęła trójka z Tuławek, a trzecie – uczniowie ze Spręcowa. Nagrody ufundowało Nadleśnictwo Kudypy i koło TLP, które zaprosiło zwycięzców na autokarowy wyjazd do Warszawy.

Młodym miłośnikom lasu kibicowali ich nauczyciele, w tym prowadząca konkurs Katarzyna Szkatuła, dyrektor SP w Bukwałdzie Dorota Zaręba oraz Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy w Dywitach.

mk

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~warmiak / 2015-02-27 08:43
Brawa dla organizatorów konkursu
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl