Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-03-01 14:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Marsz „Na ratunek Polsce” przeszedł ulicami Olsztyna

Olsztyn24
Marsz „Na ratunek Polsce” | Więcej zdjęć »
Prawicowe partie i środowiska na czele z Prawem i Sprawiedliwością oraz NSZZ Solidarność zorganizowały dzisiaj (1.03) marsz ulicami Olsztyna pod hasłem „Na ratunek Polsce”. Według organizatorów, marsz służył obronie demokracji i wolnych mediów, a także był sprzeciwem przeciwko biedzie.

Jak mówiono kilka dni temu podczas konferencji prasowej zapowiadającej dzisiejszy marsz, powody manifestacji to narastające konflikty społeczne wśród rolników, górników i innych grup, nierozwiązywane przez rząd problemy gospodarcze i społeczne. Ważnym powodem zorganizowania marszu było również poczucie społecznego niezadowolenia ze stanu demokracji w Polsce. Marsz można też spokojnie zakwalifikować jako element trwającej właśnie kampanii wyborczej przed wyborami prezydenta RP. Nazwisko kandydata PiS na to stanowisko, Andrzeja Dudy, było kilkakrotnie wymieniane w wystąpieniach liderów marszu i skandowane przez uczestników. Był też wielki baner z nazwiskiem i hasłem wyborczym kandydata prawicy na urząd prezydenta. Można też było złożyć swój podpis na listach poparcia Andrzeja Dudy jako kandydata na prezydenta.

Przemarsz poprzedziła msza święta w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie, którą odprawił proboszcz ks. Andrzej Lesiński. Potem uczestnicy marszu przeszli ulicami Stare Miasto, Staromiejska, 11 Listopada, Pl. Jana Pawła II i Piłsudskiego na Plac Solidarności, zatrzymując się po drodze pod Wysoką Bramą, przy pomniku Armii Krajowej i budynku sądów, przy urzędzie wojewódzkim oraz przy tablicy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu na budynku Urzędu Marszałkowskiego. Zakończenie, ale jednocześnie kulminacja marszu z wystąpieniami prominentnych działaczy politycznych, nastąpiło na Placu Solidarności, pod pomnikiem Wolności Ojczyzny.

R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [5]
~putinek / 2015-03-03 11:11
no chyba ze 20 osob bylo kupa ludu wielki sukces niech zyje pis
~korek1 / 2015-03-02 15:18
Z tytułu jakim się nazywasz jesteś obserwatorem a może byś zaczął być uczestnikiem było by nas więcej i wtedy Polska nie będzie ginęła. Nie bój się kolego Polska nie zginie PÓKI MY ŻYJEMY.
~obserwator / 2015-03-02 11:10
Żałośnie to wyglądało. Wszędzie podziały, partyjniactwo, interesy i interesiki polityczne. Polska jednak ginie. A może tak mało było uczestników ze względu na osoby firmujące uroczystość?
~olsztyniak / 2015-03-01 19:03
Moze ktos wie cos za dewiant zniszczyl na Synow Pulku grafitti poswiecone zolnierzom wykletym?
~byłem / 2015-03-01 15:51
Jak na Olsztyn była olbrzymia frekwencja. Coś się widać zmienia w naszym mieście.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Marsz „Na ratunek Polsce” w Olsztynie

»

01-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl