Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-03-06 19:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejne spotkanie z cyklu „Nauczyciel też człowiek” w SP 2

Olsztyn24
Marianna Felbór prezentuje swoje wiersze w Szkole Podstawowej nr 2 | Więcej zdjęć »
Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie kontynuuje cykl spotkań z pasjami pedagogów pod hasłem „Nauczyciel też człowiek”. Dzisiaj (6.03) w szkolnej bibliotece odbyło się już szóste spotkanie z tego cyklu, a jego bohaterką była Marianna Felbór. Pasja, którą chciała się podzielić z koleżankami to poezja.

- Pracowałam w tej szkole przez 26 lat, w tym 15 lat jako zastępca dyrektora. Uczyłam matematyki. W 1987 roku odeszłam na emeryturę - powiedziała nam pani Marianna. - Pasji mam wiele - podróże, działka, rodzina, ale dzisiaj chciałam zaprezentować swoją poezję.

Z urodzenia Mazowszanka, od 1962 roku mieszkanka ulicy Kołobrzeskiej w Olsztynie, pierwszy wiersz napisała w 1995 roku.
R E K L A M A
banner
- To jest moje „ukochane dziecko”, do którego ciągle wracam myślami - powiedziała pani Marianna. - To modlitwa do Boga o pokój, o jedność Polaków. W 1995 roku zbliżały się wybory prezydenckie. W ich ramach toczyły się „boje” pomiędzy lewicą i prawicą, Ja byłam bardzo chora w tym czasie, cierpiałam bardzo fizycznie, ale cierpiałam też z tego powodu, że Polacy tak bardzo walczą ze sobą. W związku z tym napisałam ten pierwszy wiersz, który jest taką moją modlitwą do Boga o pokój.

Marianna Felbór do tej pory napisała około 100 wierszy - patriotycznych, religijnych, o miłości, o rodzinie, o Olsztynie. Nie pisze „do szuflady”. W 2000 roku wydała tomik wierszy, który rozdała znajomym i przyjaciołom. Często ma okazję osobistej prezentacji swojej poezji, m.in. w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie, na spotkaniach członków organizacji pozarządowych, czy na spotkaniach patriotyczno-kulturalnych organizowanych w kościołach. Miała też okazję kilkakrotnie prezentować pojedyncze wiersze w „swojej” szkole. Dzisiaj zaprezentowała tych wierszy kilkanaście.

Spotkania z cyklu „Nauczyciel też człowiek” organizowane są w Szkole Podstawowej nr 2 z okazji Dnia Kobiet. Na te spotkania zapraszane są byłe nauczycielki. Spotkania są nie tylko okazją do prezentacji pasji emerytowanych pedagogów, ale także do rozmów o dawnej i obecnej szkole przy ciastkach, kawie i herbacie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie z cyklu „Nauczyciel też człowiek” w SP2 w Olsztynie

»

06-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl