Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-03-06 21:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Turkusowa dziewczyna” otwarto w MOK dla uczczenia pamięci Magdaleny Wyspiańskiej

Olsztyn24
Od lewej: wystawę otworzyli Marek Marcinkowski (dyrektor MOK), Krystyna Sól (prezes KPA „Sąsiedzi”) i ojciec artystki | Więcej zdjęć »
W Galerii na Strychu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto dzisiaj (6.03) wystawę twórczości Magdaleny Wyspiańskiej pt. „Turkusowa dziewczyna”. Ekspozycję zorganizowano w pierwszą rocznicę śmierci artystki, która odeszła 5 marca ubiegłego roku po ciężkiej chorobie.

Magdalena Wyspiańska urodziła się w 1972 roku. Pierwsze kroki malarskie stawiała, biorąc udział w zajęciach koła plastycznego w Miejskim Ośrodku Kultury, potem zaś uczęszczała do pracowni Aleksandra Wydorskiego w Wojewódzkim Domu Kultury. Od 1996 roku była członkiem Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, a od 2003 roku w Zarządzie Stowarzyszenia KPA „Sąsiedzi” pełniła funkcję skarbnika. W 2006 roku została uczennicą Iwony Bolińskiej-Walendzik w pracowni batiku w Miejskim Ośrodku Kultury.

Uprawiała malarstwo i rysunek, stosując olej, pastel, akwarele, tusz, ołówek, batik oraz techniki mieszane. Uwielbiała zabawę kolorem. Inspiracji twórczych dostarczało jej życie, otoczenie, a przede wszystkim człowiek ze swoją złożoną naturą. W swym dorobku miała szereg wystaw zbiorowych, konkursów, aukcji oraz sześć wystaw indywidualnych.
R E K L A M A
banner
Ekspozycja prezentuje przekrój twórczości autorki. Wzbogacono ją także o zdjęcia z wernisaży wystaw artystki oraz jej życia prywatnego. Wystawę można oglądać do 12 kwietnia bieżącego roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy twórczości Magdaleny Wyspiańskiej

06-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl