Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Aleksandra Gizan | 2015-03-10 13:04 | Rozmiar tekstu: A A A

XII Skorpenowy Spływ Łyną w pierwszy dzień wiosny

Olsztyn24
XI Skorpenowy Spływ Łyną
Już w następną sobotę, 21 marca, po raz dwunasty w Olsztynie odbędzie się Skorpenowy Spływ Łyną. Najsłynniejsza impreza nurkowa w Polsce jest organizowana przez Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena w ramach akcji „Olsztyn Aktywnie”.

Coroczne wydarzenie ma na celu aktywizację środowiska płetwonurków, a także propagowanie dbałości o przyrodę, tak niezbędnej do uprawiania tego sportu. By nie być gołosłownym, organizatorzy podjęli się posprzątania terenów w okolicy trasy spływu.

Pierwszego dnia wiosny, o godzinie 12.00, kilkuset pasjonatów nurkowania wejdzie do Łyny przy moście na ulicy Tuwima. Tam właśnie rozpoczną spływ kilkukilometrowym odcinkiem rzeki, a wszystko po to, by obudzić wiosnę i rozruszać ciała po zimowym letargu.
R E K L A M A
banner
Bezpłatny udział przysługuje każdemu chętnemu, bez względu na wiek i przynależność do organizacji nurkowej. Metę spływu wyznaczono w Parku Centralnym, tam też zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze przebranie wśród spływających.

Grono kilkuset kolorowych płetwonurków w środku miasta jest świetną atrakcją dla przechodniów oraz reklamą dla stolicy Warmii. Z okazji tego wydarzenia Olsztyn odwiedzany jest przez płetwonurków z całej Polski i z zagranicy. Liczba uczestników na przestrzeni dwunastu lat urosła z 21 do 500 osób. Spływ Łyną to okazja by nawiązać nowe znajomości, spędzić aktywnie dzień korzystając z olsztyńskich atrakcji i wrócić bogatszym o radosne wspomnienia oraz drogocenne nagrody, które będą rozlosowywane między uczestnikami.

Podsumowanie imprezy odbędzie się na terenie kampusu akademickiego. Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji będzie koncert na żywo zespołu Łydka Grubasa i potańcówka do białego rana.

Aleksandra Gizan
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl