Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-03-11 16:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowa inwestycja Michelin w Olsztynie

Olsztyn24
Przecięcie wstęgi w nowej cześci centrum logistycznego (fot. Michelin Polska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
O 20 tysięcy metrów kwadratowych – czyli o ponad jedną czwartą – powiększy się powierzchnia Centrum Logistycznego Michelin w Olsztynie. Nowoczesne magazyny są przeznaczone dla opon rolniczych, które z Olsztyna trafią do odbiorców na wszystkich kontynentach. Koszt kolejnej inwestycji francuskiej firmy w Olsztynie to ponad 10 milionów euro.

Po rozbudowie, Centrum Logistyczne będzie miało powierzchnię 90 tysięcy metrów kwadratowych i stanie się jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej. Składowane w nim będą opony produkowane nie tylko w Olsztynie, ale także w fabrykach Michelin w Rosji, Rumunii, na Węgrzech, a nawet Japonii, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych.

- Obiekty, zbudowane z wykorzystaniem  najnowszych technologii, zapewnią bardzo wysoką jakość magazynowania i najnowocześniejszą organizację transportu opon – mówi szef Logistyki  Michelin Polska Michał Marko. - W nowych magazynach będą przechowywane opony rolniczo-przemysłowe Michelin oraz także opony innych należących do francuskiej firmy marek - Kleber i Taurus.
R E K L A M A
banner
Rozbudowa Centrum Logistycznego kosztowała 10 milionów euro. Inwestycja powstała na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przygotowanie projektu i wykonawstwo Michelin powierzył firmie Budimex.

Olsztyńska fabryka francuskiej firmy Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Michelin Polska zatrudnia w Olsztynie około 4 tys. 200 osób i jest największym pracodawcą na Warmii
i Mazurach. W Warszawie znajduje się Dyrekcja Handlowa odpowiedzialna za sprzedaż i marketing opon w Polsce i Krajach Bałtyckich.

Olsztyńska fabryka produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty. Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne. Michelin jest obecny w Olsztynie od 20 lat. Grupa została większościowym udziałowcem fabryki oponiarskiej Stomil-Olsztyn S.A. w grudniu 1995 r.

Na uroczystość otwarcia nowej części Centrum Logistycznego, zostali zaproszeni wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Karólewski.

Ze strony Michelin w otwarciu uczestniczyli między innymi dyrektor logistyki Michelin na Europę Carlos Echanove, dyrektor generalny Michelin Polska S.A. John Young, dyrektor fabryki Jarosław Michalak, Igor Zyemit - dyrektor przemysłowy linii opon rolniczych, szef logistyki Michelin Polska Michał Marko oraz pracownicy i przedstawiciele firm wykonawczych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~olsztyniak / 2015-03-12 11:15
Super, tylko jakoś nie widzę nowych ogłoszeń o naborze do pracy na stronie Michelina.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl