Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-03-13 14:57 | Rozmiar tekstu: A A A
Koncert „Kraina lodu… Dlaczego?”

Kiedy zima wita wiosnę

Olsztyn24
Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy na scenie (fot. archiw. pryw.)
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na wieczór inspirowany kompozycją „Cztery Pory Roku” barkowego mistrza skrzypiec Antonio Vivaldiego. Na wieczór artystycznych transformacji zaprasza 20 marca o godz. 19.00 do Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków. Wstęp wolny.

Muzyka Vivaldiego zainspirowała Elżbietę i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich do tego, by dać mu odpowiedź na nowoczesnym instrumentarium (zestaw syntezatorów). Za temat odpowiedzi wybrali jedną z pór – zimę. Swoją wersję zagrają w dniu, w którym zima ustępuje miejsca wiośnie. Muzyce ilustracyjnej będą towarzyszyć zdjęcia zimowych pejzaży Henryka Ciruta oraz teksty, które nie opowiadają o horyzontach bieli, lecz o chłodzie między ludźmi – są o zazdrości, fałszu, agresji. W poetyce słów pojawi się komentarz do tego, co pokazują media.

Jak zapowiadają wykonawcy, koncert zamknie utwór, zapowiadający wiosnę, która tak jak w przyrodzie, zmienić może wszystko.
R E K L A M A
banner
Słowo wprowadzające do tego wieczoru wygłosi Marek Marcinkowski. Opowie o epoce, w której żył Vivaldi i odniesie się do teraźniejszych inspiracji.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl