Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ZP | 2015-03-17 01:31 | Rozmiar tekstu: A A A
Wyjątkowe obchody imienin Marszałka

Lech Wałęsa w Olsztynie odbierze Order Honorowy Związku Piłsudczyków RP

Olsztyn24
Tablica upamiętniająca Józefa Piłsudskiego na budynku Urzędu Marszałkowskiego
Dziewiętnasty marca to zwyczajowe święto wszystkich Józefów, imienia kiedyś bardzo popularnego, obecnie rzadko nadawanego małym chłopcom. Najsłynniejszym Józefem w świadomości Polaków jest Józef Piłsudski.

W Olsztynie już po raz kolejny odbędą się imieninowe obchody pamięci marszałka. Gościem specjalnym uroczystości będzie Lech Wałęsa. O godz. 12.00 zostaną złożone kwiaty pod tablicą marszałka przy ul. Kościuszki. Od godziny 12.20 w auli Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się imieninowa impreza „Od przedszkola do Opola”. Podziwiać będzie można ubranych w stroje ułanów-przedszkolaków z Przedszkola nr 37 w Olsztynie, zespół Smyków Komendanta z Rogóża, Julię Staryk z Gimnazjum nr 4 w Olsztynie, uczniów Gimnazjum nr 14 i Liceum nr 4 w Olsztynie, a wyjątkowy zestaw nagrań zaprezentuje Kapela Jakubowa.  

Podczas uroczystości najwyższe wyróżnienie Związku Piłsudczyków RP - Order Honorowy Związku - odbierze Prezydent Lech Wałęsa, a okolicznościowy odczyt wygłosi prof. dr hab. Norbert Kasparek.
R E K L A M A
banner
Wstęp wolny.

Organizatorem obchodów jest Związek Piłsudczyków RP przy wsparciu wojewody Mariana Podziewskiego, Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Archiwum Państwowego w Olsztynie, Wydziału Humanistycznego UWM, Spółdzielni Jaroty, firmy Spręcograf i Piekarni Tyrolska.
Komentarze [4]
~Ban / 2015-03-18 12:48
To chyba jakaś kpina !!! A za cóż to wyróżnienie dla TW Bolka ?
~Olsztyniak / 2015-03-18 00:08
jozef pilsudski to byl ktos, ale co ma z tym wspolnego walesa?
~allensteiner / 2015-03-17 23:15
Szacunek dla żyjących do dziś Piłsudczyków, którzy walczyli o Polskę pod komendą Naczelnika. Ale z polskością Olsztyna, zdaje się, niewiele mieli wspólnego
~korek1 / 2015-03-17 15:51
Oto przykład jak obecna władza honoruje agentów takich jak TW „Bolek” taki autorytet dla obecnej władzy to oczywisty przykład do naśladowania bo zbyt wielu włodarzy jest tego POkroju.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl