Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-03-18 14:53 | Rozmiar tekstu: A A A

„Olsztyn. Aktywnie!” nadchodzi!

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji prasowej w CRS Ukiel | Więcej zdjęć »
Sobotnim (21.05) XII Skorpenowym Spływem Łyną zainaugurowana zostanie tegoroczna, VI edycja akcji „Olsztyn. Aktywnie!”. Na pierwszą dużą imprezę rekreacyjną w ramach akcji olsztynianie będą musieli jednak poczekać do 1 maja. Wówczas to na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel nad Jeziorem Krzywym odbędzie się pierwsza z dwóch zaplanowanych w tym roku kulminacji akcji „Olsztyn. Aktywnie!”. Tegorocznej edycji „Olsztyn. Aktywnie!” poświęcona była zorganizowana dziś (18.03) w CRS Ukiel konferencja prasowa m.in. z udziałem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Podobnie jak w roku ubiegłym, organizacją akcji zajmie się Warmińsko-Mazurski Oddział PTTK w Olsztynie. Kierowane przez Mariana Juraka stowarzyszenie jako jedyne złożyło ofertę w ogłoszonym przez Urząd Miasta przetargu na organizację VI edycji „Olsztyn. Aktywnie!”. Zlecone przez miasto zadanie PTTK zobowiązało się wykonać za 185 tys. zł.

- PTTK na tej akcji w zasadzie nie zarabia, jak na koniec zostanie nam z pięć tysięcy złotych to będzie dobrze - tłumaczy Marian Jurak. - Istotne w tym jednak jest to, że duża cześć przeznaczonych na „Olsztyn. Aktywnie!” pieniędzy pozostaje w olsztyńskich stowarzyszeniach, które dzięki takiemu wsparciu mogą realizować swoje statutowe cele. Na przykład my, jako PTTK, mogliśmy kupić nowe kajaki, kto inny wybudował nową ściankę do wspinaczki skałkowej. O takich korzyściach z akcji „Olsztyn. Aktywnie!” mówi się niewiele, a one też dla olsztynian i odwiedzających nasze miasto są ważne.
R E K L A M A
banner
Istotą akcji jest stworzenie warunków i zachęcenie olsztynian do aktywnego wypoczynku. W tym roku będą oni mieli do wyboru około 40 dyscyplin sportowych.

- W ramach zadania zleconego PTTK proponujemy olsztynianom 20 dyscyplin - od płetwonurkowania, przez różne odmiany sportów wodnych, po szeroką gamę dyscyplin rowerowych - wyjaśnia Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Olsztyna. - Do tego trzeba dodać jeszcze około 20 innych dyscyplin, które do akcji zgłaszają olsztyńscy przedsiębiorcy czy stowarzyszenia, a które będą udostępnione uczestnikom staraniem i na koszt tych przedsiębiorców i organizacji.

O szczegółach kalendarza tegorocznej akcji podczas konferencji mówiono niewiele, głównie z tego powodu, że ciągle jeszcze trwają prace nad ostatecznym jego kształtem. Pierwszą jego wersję olsztynianie mają poznać jutro (19.03), kiedy to ma ruszyć uaktualniona strona internetowa akcji, zawierająca m.in. kalendarz tegorocznych propozycji.

Dzisiaj znane były szczegóły pierwszej imprezy w ramach tegorocznej akcji „Olsztyn. Aktywnie” - XII Skorpenowego Spływu Łyną. Mówiła o nich Kamila Dobrońska - prezes Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena”.

- Skorpenowy Spływ Łuną jest największą imprezą płetwonurków w kraju - powiedziała pani prezes. - Startujemy 21 marca o godz. 12.00 z mostu na ulicy Tuwima. W tym roku kończymy spływ w Parku Centralnym. Będzie kolorowo, bo większość uczestników spływu przebiera się w kolorowe stroje, by przywitać wiosnę i powalczyć o nagrodę Prezydenta Olsztyna za najlepsze przebranie. Zapraszam wszystkich olsztyniaków na tę imprezę. Mam nadzieję, że będzie się podobać.

W tym roku przygodę z „Olsztyn. Aktywnie!” rozpoczyna nowy sponsor techniczny imprezy, którym będzie włoska firma odzieży sportowej EYE Sport, od ubiegłego roku mająca swój sklep w Galerii Warmińskiej. Właściciel i prezes firmy - Alessandro Ariu - jest rodzinnie powiązany z Olsztynem, bowiem jego żona jest właśnie olsztynianką. EYE Sport przygotuje za darmo żółto-czarne stroje dla koordynatorów dyscyplin, a pozostali uczestnicy takie same stroje będą mogli kupić w firmowym sklepie w Galerii Warmińskiej po promocyjnych cenach.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. VI edycji akcji „Olsztyn. Aktywnie!”

»

18-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl