Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-03-20 09:00:00 | Rozmiar tekstu: A A A
Roboty po zimowej przerwie

Drugi etap modernizacji stadionu w Dywitach

Olsztyn24
Stadion w Dywitach w przebudowie (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Po zimowej przerwie rozpoczął się drugi etap modernizacji stadionu w Dywitach. Do końca czerwca stadion i jego otoczenie zmienią się nie do poznania. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę nawierzchni płyty głównej, przebudowę bieżni i oświetlenia, wymianę trybun, renowację betonowego boiska, chodników, czy remont skoczni w dal i wzwyż oraz miejsc do rzutu oszczepem i kulą.

Po wielu latach oczekiwania dywicki stadion doczekał się gruntownej modernizacji. Dzięki zabiegom władz Gminy Dywity udało się pozyskać środki z Ministerstwa Sportu na ten cel i we wrześniu ubiegłego roku prace mogły ruszyć. W listopadzie 2014 roku zakończył się pierwszy etap przebudowy, który obejmował wymianę nawierzchni płyty głównej i modernizację sieci wodociągowej.

Obecnie, po zimowej przerwie, ruszył drugi etap inwestycji, która powinna zadowolić wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Powody do radości będą mieli zarówno amatorzy piłki nożnej, lekkoatleci, jak i kibice. Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. wymianę nawierzchni boiska do piłki nożnej o wymiarach 45 na 90 metrów, przebudowę oświetlenia, wymianę trybun na wygodne siedziska, renowację boiska betonowego, wymianę ogrodzenia i wykonanie małej architektury (nowe ławeczki, kosze, nasadzenia). Lekkoatleci zyskają 4-torową bieżnię o nawierzchni poliuretanowej, nową skocznię w dal i wzwyż, a także profesjonalne miejsce do rzutu kulą i rzutu oszczepem.
R E K L A M A
banner
Głównym wykonawcą inwestycji jest firma GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej, która zgodnie z umową powinna zakończyć modernizację do końca czerwca 2015 roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł. Gmina Dywity pozyskała 50 proc. dofinansowania z Ministerstwa Sportu, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Dywity.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~maminka / 2015-03-23 12:33
Właśnie, co z autobusem bezpośrednio do centrum i jeżdżącym również wieczorami??????
~Zdzichu / 2015-03-20 18:08
No jasne, że gmina ma stadion, przecież mieszkańcy za najmniejszego fafika płacą 50 zł podatku co roku. To jest z czego uzbierać. A jak tam dofinansowanie do autobusu? Dlaczego nie puścicie przez centrum wszystkich linii. Nienawidzę Was!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl