Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-03-20 09:00:00 | Rozmiar tekstu: A A A
Roboty po zimowej przerwie

Drugi etap modernizacji stadionu w Dywitach

Olsztyn24
Stadion w Dywitach w przebudowie (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Po zimowej przerwie rozpoczął się drugi etap modernizacji stadionu w Dywitach. Do końca czerwca stadion i jego otoczenie zmienią się nie do poznania. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę nawierzchni płyty głównej, przebudowę bieżni i oświetlenia, wymianę trybun, renowację betonowego boiska, chodników, czy remont skoczni w dal i wzwyż oraz miejsc do rzutu oszczepem i kulą.

Po wielu latach oczekiwania dywicki stadion doczekał się gruntownej modernizacji. Dzięki zabiegom władz Gminy Dywity udało się pozyskać środki z Ministerstwa Sportu na ten cel i we wrześniu ubiegłego roku prace mogły ruszyć. W listopadzie 2014 roku zakończył się pierwszy etap przebudowy, który obejmował wymianę nawierzchni płyty głównej i modernizację sieci wodociągowej.

Obecnie, po zimowej przerwie, ruszył drugi etap inwestycji, która powinna zadowolić wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Powody do radości będą mieli zarówno amatorzy piłki nożnej, lekkoatleci, jak i kibice. Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. wymianę nawierzchni boiska do piłki nożnej o wymiarach 45 na 90 metrów, przebudowę oświetlenia, wymianę trybun na wygodne siedziska, renowację boiska betonowego, wymianę ogrodzenia i wykonanie małej architektury (nowe ławeczki, kosze, nasadzenia). Lekkoatleci zyskają 4-torową bieżnię o nawierzchni poliuretanowej, nową skocznię w dal i wzwyż, a także profesjonalne miejsce do rzutu kulą i rzutu oszczepem.
R E K L A M A
banner
Głównym wykonawcą inwestycji jest firma GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej, która zgodnie z umową powinna zakończyć modernizację do końca czerwca 2015 roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł. Gmina Dywity pozyskała 50 proc. dofinansowania z Ministerstwa Sportu, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Dywity.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl