Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-03-20 21:30 | Rozmiar tekstu: A A A
Wystawa Jolanty Jasiulewicz

Człowiek w kolorowej podróży

Olsztyn24
Wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Jasiulewicz (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Człowiek i podróże – to motywy przewodnie pierwszej w życiu wystawy malarskiej Jolanty Jasiulewicz z Różnowa, której wernisaż odbył się w środę (18.03) w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Wystawę można oglądać jeszcze przez miesiąc.

Realizowaniem swoich malarskich marzeń Jolanta Jasiulewicz zajęła się pięć lat temu w grupie malujących pań pod nazwą „PALETA”, która działa w GOK Dywity.

– Malować chciałam od dzieciństwa, ale dopiero po przejściu na emeryturę znalazłam czas na artystyczną pasję – przyznaje Jolanta Jasiulewicz, emerytowana nauczycielka. – Maluję przede wszystkim w oleju, a tematem przewodnim są główne podróże i ludzie w różnych sytuacjach. Lubię rzeczy ładne, kolorowe, moją inspiracją jest człowiek. Zamykam się twórczo, gdy jest szaro, gdy wokół są konflikty, czy wojna.
R E K L A M A
banner
Talent Jolanty Jasiulewicz zauważyła Danuta Krajewska, która od września 2014 roku opiekuje się grupą „PALETA”.

– Obserwowałam rozwój talentu Joli, by wreszcie ją zapytać, czy jest zainteresowana własną wystawą – mówi Danuta Krajewska, która została kuratorem wystawy. – Uważam, że prace są tak dobre, iż nadają się do pokazywania w różnych innych miejscach.

Na wernisaż wystawy przybyli znajomi i przyjaciele artystki, a także mieszkańcy gminy. Nie zabrakło również męża, który wspiera panią Jolantę w realizowaniu pasji.

– Artyści nie są z Marsa ani z Wenus, to komety, a dziś kometą jest Jola – mówi mąż różnowskiej artystki.

Wystawę Jolanty Jasiulewicz można oglądać w dywickim GOK do 21 kwietnia.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl