Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-03-26 15:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Służby o sytuacji na olsztyńskich ulicach

Olsztyn24
Posiedzenie zespołu roboczego ds. nadzoru nad projektem tramwajowym (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dwa tygodnie po powołaniu zespołu roboczego ds. nadzoru nad projektem tramwajowym, prezydent Piotr Grzymowicz zwołał spotkanie wszystkich służb miejskich, by dowiedzieć jakie są problemy i jak przebiegają prace.

W Urzędzie Miasta spotkali się przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, pogotowia i drogowcy, by zdać raport.

- Musi być stały kontakt pomiędzy wszystkimi służbami, macie zrobić wszystko, by wykonawcy przestrzegali zaplanowanych organizacji ruchu i dbali o bezpieczeństwo mieszkańców – mówił Prezydent Piotr Grzymowicz.
R E K L A M A
banner
Służby porządkowe po kolei raportowały, z jakimi problemami spotykają się podczas codziennej pracy komisji, która wizytuje place budowy i sprawdza czy wszystkie pozwolenia są przestrzegane. Przedstawiciele służb przedstawiali też propozycje działań podejmowanych dla ułatwienia przechodniom i kierowcom poruszania się w rejinach prowadzonych inwestycji.

Obradujacy dzisiaj w ratuszu zespół został powołany dwa tygodnie temu, na wniosek Obywatelskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która zwróciła się do prezydenta z prośbą o zwiększenie dozoru nad wykonawcami, nie zawsze stosującymi się do obowiązujących organizacji ruchu drogowego. Prezydent niezwłocznie podjął decyzję o konieczności codziennych wizytacji na placach budowy. Są one realizowane przez zespół, w skład którego wchodzą służby porządkowe, przedstawiciele drogowców i inspektorów z Urzędu Miasta Olsztyna.
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~kerowca / 2015-03-27 09:15
no i co wyniklo z tej narady jakies wnioski? ktos zauwazyl jak zle sie jezdi na jaroty? dlaczego zamyka sie po kolei wszystkie ulice nie zakonczywszy najpierw prac na tych ktore zamknieto wczesniej? w tej chwili jest paraliz.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl