Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-03-27 12:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojewoda pozwolił budować nową ulicę Towarową

Olsztyn24
Siedziba wojewody warmińsko-mazurskiego
Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski wydał decyzję o zezwoleniu na budowę ul. Towarowej w Olsztynie na odcinku od skrzyżowania z ul. Budowlaną (łącznie ze skrzyżowaniem) do projektowanej obwodnicy Olsztyna.

Obecnie Olsztyn nie ma własnej obwodnicy w pełnym przebiegu. Stąd cały ruch tranzytowy przebiega wewnętrznymi ulicami miasta. Po realizacji tego przedsięwzięcia ul. Towarowa będzie stanowić ważny element w układzie komunikacyjnym Olsztyna i regionu. Ulica będzie pełnić funkcję wylotu z miasta w kierunku wschodnim, a w momencie wykonania obwodnicy będzie stanowić dogodne połączenie obszaru miejskiego z obwodnicą – drogą krajową nr 16.

Przypomnijmy, że ul. Towarowa wchodzi w skład dwóch dróg krajowych. Na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Dworcową i Kętrzyńskiego a skrzyżowaniem z ul. Leonharda wchodzi w skład drogi krajowej nr 51, natomiast na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Leonharda a skrzyżowaniem z ul. Budowlaną - w skład drogi krajowej nr 16.
R E K L A M A
banner
W kontekście miejskim ul. Towarowa przebiega na granicy obszaru zurbanizowanego w strefie o dominującym profilu produkcyjno-usługowym. Odbywa się tu głównie transport towarów do Fabryki Michelin oraz okolicznych sklepów i hurtowni.

Inwestycję będzie realizowało Miasto Olsztyn.
Komentarze [2]
~yeti / 2015-03-28 12:53
W ramach inwestycji powstanie nowy wiadukt.
~allensteiner / 2015-03-28 07:47
A co z wiaduktem na Towarowej, który się ponoć dla ciężarówek nie nadawał?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl