Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-03-28 12:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Słuchasie - nowa propozycja MOK dla najmłodszych

Olsztyn24
Koncert z cyklu „Słuchasie” w Kamienicy Naujacka MOK | Więcej zdjęć »
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wystartował dziś (28.03) z nowym cyklem koncertów dla najmłodszych mieszkańców miasta. „Słuchasie” - bo taką nazwę nadano cyklowi - będą wprowadzać maluchy w fascynujący świat dźwięków i melodii.

U podstaw organizacji cyklu „Słuchasie” legła wiedza, że już w pierwszych, niemowlęcych miesiącach życia dzieci skupiają się nie tylko na otaczających je dźwiękach. Bardzo intensywnie chłoną też żywą muzykę. Z radością i zaciekawieniem obserwują grających, ich instrumenty oraz pracę dłoni, ruch całego ciała. Silnie przeżywają także bezpośredni kontakt z instrumentem.

Podczas koncertów również rodzice i starsze rodzeństwo mają okazję dowiedzieć się czegoś więcej o instrumentach muzycznych, ich budowie i sposobach gry. Wśród tych instrumentów będą i takie, których dotąd nie widzieli, a nawet o nich nie słyszeli.
R E K L A M A
banner
Podczas pierwszego z koncertów zatytułowanego „Naciągamy struny”, uczestnicy poznali unikatowe instrumenty strunowe. W świat muzyki maluchy wprowadzali Wanda Laddy i Miłosz Sienkiewicz.

Wanda Laddy studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 30 lat specjalizuje się w muzyce dawnej; śpiewa muzykę średniowiecza, renesansu i baroku, gra na dawnych instrumentach. Oprócz tego komponuje, aranżuje i pisze teksty do piosenek dziecięcych i filmów animowanych. Nagrała 25 płyt z muzyką dawną, folkową, rozrywkową i filmową („Stara Baśń”). Jest laureatką dwóch Fryderyków, pięciokrotnie byłą nominowana do tej nagrody. Była jedną z ulubionych studentek metodyki nauczania początkowego prof. Urszuli Smoczyńskiej, twórczyni m.in. „Domowego Przedszkola” TVP. Od lat koncertuje również dla najmłodszych.

Miłosz Sienkiewicz jest absolwentem Akademii Filmu i TV w Warszawie. Pianista, kompozytor, aranżer m.in. piosenek dla dzieci oraz twórca muzyki i efektów specjalnych do filmów animowanych, od kilku lat gra na dawnych instrumentach muzykę średniowieczną i celtycką.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Słuchasie - nowy cykl koncertów dla najmłodszych olsztynian

28-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl