Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-04-02 20:25 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie po raz drugi zorganizowano „niebieskie święto”

Olsztyn24
Wspólne zdjęcie pod olsztyńskim ratuszem | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (2.04) obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Po raz drugi, za sprawą Zespołu Placówek Edukacyjnych, dzień ten był w szczególny sposób obchodzony w Olsztynie.

Pierwszą część wydarzenia zorganizowano w Teatrze Jaracza. Tam widzowie mogli m.in. zobaczyć spektakl Integracyjnego Teatru Tańca AUTentYcZni My zatytułowany „Czekając na” oraz wysłuchać mini koncertu zespołu Enej.

Potem uczestnicy obchodzów przeszli w „niebieskim pochodzie” pod olsztyński ratusz, na Plac Jana Pawła II, gdzie przedstawiona została idea Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz idea budowy w Olsztynie Warmińskiej Kuźni Pracy „Modrak”. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci w postaci malowania twarzy, niebieskich ciasteczek i krówek, czy układania dużych puzzli podłogowych. Dorośli mogli natomiast w namiocie sensorycznym wcielić się w rolę osoby dotkniętej autyzmem. Na koniec uczestnicy wydarzenia zapozowali do wspólnej fotografii.
R E K L A M A
banner
Dodajmy, że na Placu Jana Pawła II dominował kolor niebieski - symbol solidarności z osobami z autyzmem. W takim kolorze były nie tylko baloniki, w które wyposażono uczestników wydarzenia, ale również światła, którymi rozświetlono frontową elewację ratusza.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Olsztynie 2015

02-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl