Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-04-02 23:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatnia taka sztafeta

Olsztyn24
X Otwarty Memoriał Pływacki - Sztafeta Ku Czci Jana Pawła II | Więcej zdjęć »
Dziewięć lat temu, w pierwszą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II, Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie zorganizował pierwszy Otwarty Memoriał Pływacki - Sztafetę Ku Czci Jana Pawła II. Potem były kolejne rocznice i kolejne „papieskie sztafety”. Aż do dzisiaj (2.04), kiedy to odbył się dziesiąty memoriał, jednocześnie ostatni w takiej intencji.

- Jan Paweł II został świętym, w tej sytuacji organizowanie sztafety „ku czci” świętego w rocznicę jego śmierci nie znajduje już uzasadnienia w chrześcijańskiej tradycji - wyjaśnia Marzena Dworznikowska, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału Olimpiad Specjalnych. - Nie oznacza to jednak, że zrezygnujemy z organizowania tej pływackiej sztafety. Myślimy nad nową jej formułą. Nie wykluczam, że będzie to sztafeta imienia Jana Pawła II, rozgrywana w innym niż do tej pory terminie.

Ostatni więc w Olsztynie pływacki memoriał Jana Pawła II rozegrano w WCRS Aquasfera. Otwarcie sztafety, z udziałem prezesa warmińsko-Mazurskich Olimpiad Specjalnych Anny Wasilewskiej, nastąpiło o godz. 17. Jak zwykle pływanie rozpoczęły reprezentujące Olimpiady Specjalne niepełnosprawne dzieci i ich rodzice. Potem do wody wchodzili olsztyńscy pływacy, strażacy, strażnicy miejscy, policjanci. Do sztafety spontanicznie przyłączały się też osoby, które w tym czasie przebywały na basenie. Organizatorzy szacują, że w pływaniu wzięło udział ponad 200 osób. A że warunki do pływania były znakomite, zdecydowanie przekroczono plan przepłynięcia 26 516 metrów (25 lat, 5 miesięcy i 16 dni pontyfikatu Jana Pawła II). Łącznie uczestnicy sztafety przepłynęli 33 400 metrów!
R E K L A M A
banner
Sztafetę zakończono o godz. 21.37, a więc dokładnie w godzinie śmierci Jana Pawła II. Pływacy minutą ciszy uczcili pamięć Papieża Polaka, a potem wysłuchali ulubioną Jego pieśń - Barkę.

Dodajmy jeszcze, że z okazji jubileuszowej sztafety Olimpiady Specjalne przygotowały specjalne podziękowania - statuetki, dla tych instytucji i osób, które wzięły udział we wszystkich dziesięciu sztafetach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
X Otwarty Memoriał Pływacki - Sztafeta Ku Czci Jana Pawła II w Olsztynie

»

03-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl