Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
KMP | 2015-04-07 10:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Policja podsumowuje działania „Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2015”

Olsztyn24
Skutki wypadku na drodze Ameryka - Mańki (fot. KMP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od piątku (3.04), policjanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie mieli pełne ręce roboty. W świątecznej akcji, mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i nie tylko, udział brało ponad 300 funkcjonariuszy. Siły policji wspierali strażnicy miejscy i graniczni. Nie zabrakło nietrzeźwych kierujących, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, na szczęście aż czterech śmiałków policjanci zatrzymali i odebrali im prawa jazdy. Doszło również do kilku zdarzeń drogowych, w wyniku których 6 osób trafiło do szpitala.

W trakcie świątecznego weekendu, na drogi tradycyjnie wyjechało więcej patroli. Do głównych zadań funkcjonariuszy należało kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie w jaki sposób przewożeni są pasażerowie oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. „ciężką nogą” i „na podwójnym gazie”. Policjanci skontrolowali ponad 500 kierujących, z czego blisko 150 ukaranych zostało mandatami karnymi, w większości przypadków za zbyt szybką jazdę. Dla 108 kierujących kontrola drogowa zakończyła się pouczeniem.

Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów, w wyniku czego niedopuszczonych do dalszej jazdy zostało 28 pojazdów. Pod lupę funkcjonariusze wzięli także stan trzeźwości kierowców, dzięki czemu udało się wyeliminować z ruchu aż 5 śmiałków, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.
R E K L A M A
banner
Pierwsze dni świąt przebiegły spokojnie, nie odnotowano w regionie poważniejszych zdarzeń drogowych – do czasu. Jedynie wczoraj (6.04) doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych, w których poszkodowanych zostało 6 osób. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce przed godziną 18:00, na trasie Ameryka – Mańki. Kierujący bmw, po wyjściu z łuku drogi, zjechał na pobocze, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Z czterech osób podróżujących pojazdem, trzy z ciężkimi obrażeniami trafiły do szpitala.

Podsumowując efekty świątecznych działań policji, można powiedzieć, że było bezpieczniej niż w poprzednich latach. Nie mniej jednak, policjanci przypominają, aby nie zapominać o wyobraźni podczas kierowania pojazdami.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl