Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-04-07 20:48 | Rozmiar tekstu: A A A
Więcej sprzętu na placach zabaw

Wielkanocne prezenty w gminie Dywity

Olsztyn24
Jeden z nowych placów zabaw (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ścianki wspinaczkowe, karuzela, wieże i piramida linowa – to tylko część nowych urządzeń, jakie pojawiły się tuż przed Wielkanocą na placach zabaw w Dywitach, Frączkach, Ługwałdzie i Kieźlinach.

Dzieci i młodzież z czterech miejscowości Gminy Dywity mają powody do zadowolenia. Tuż przed świętami najmłodsi mieszkańcy Dywit, Frączek, Ługwałdu i Kieźlin dostały prezent w postaci nowych i kolorowych zabawek na place zabaw.

– Nowy sprzęt z pewnością uatrakcyjni nasz plac zabaw przy ul. Barczewskiego – mówi Urszula Derlacz, sołtys wsi Dywity. – Teraz dzieci i młodzież chętniej będą korzystać z tego miejsca.
R E K L A M A
banner
W Dywitach zamontowano cztery urządzenia: ściankę wspinaczkową, huśtawkę, walec i wieżę. W Ługwałdzie przybyła przeplotnia, bujak, kosz do gry w piłkę i huśtawka, w Kieźlinach mini-wieża, ścianka wspinaczkowa i piramida linowa. Z kolei dzieci z Frączek mogą już korzystać z karuzeli, ścianki wspinaczkowej i gry kółko i krzyżyk.

Urszula Derlacz podkreśla, że wkrótce Rada Sołecka i mieszkańcy Dywit będą chcieli jeszcze poprawić wygląd placu zabaw.

– Planujemy naprawić i pomalować ogrodzenie i odnowić starsze zabawki tak, żeby nie odstawały od nowych urządzeń – mówi pani sołtys. – Chcemy też wykonać nową piaskownicę.

Prace montażowo-budowlane na placach zabaw wykonywała firma z miejscowości Pakość. Całkowity koszt zakupu i montażu zabawek to ponad 28 tysięcy złotych. Środki na nowe atrakcje dla dzieci pochodziły z budżetu Gminy Dywity oraz dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl