Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MC | 2015-04-08 19:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Pływacy w płetwach znowu zajmą Aquasferę

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Aquasferze | Więcej zdjęć »
Olsztyn sprawdził się jako współorganizotor rozegranych w październiku ubiegłego roku w Aquasferze zawodów Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach. Nie dziwi więc wiadomość, że już za kilka dni Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Olsztynie zostanie zajęte, i to aż na cztery dni, przez uczestników dwóch międzynarodowych imprez Federacji CMAS: Pucharu Świata w pływaniu w płetwach oraz Akademickich Mistrzostw w pływaniu w płetwach. O zbliżających się imprezach pływackich mówiono dzisiaj (8.04) podczas konferencji prasowej w Aquasferze z udziałem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, wiceprezesa Polskiego Związku Płetwonurkowania Bogdana Paluszkiewicza i dyrektora olsztyńskiego OSiR Jerzego Litwińskiego.

- Robimy wszystko, by pływanie w płetwach zostało dyscypliną olimpijską, bo to bardzo widowiskowy i coraz popularniejszy sport – mówił wiceprezes Bogdan Paluszkiewicz.

Już w sobotę (11.04) o 9.00 wystartują uczestnicy zawodów Pucharu Świata. Przez dwa dni o punktu Pucharu Świata rywalizować będzie około 250 zawodników z 25 klubów z 15 państw. Zobaczymy pływaków m.in. z Chin, Japonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Rosji, Włoch i Polski. Swój start w zawodach zapowiedzieli m.in. wielokrotni rekordziści i mistrzowie świata: Waleria Baronowska i Paweł Kabanov z Rosji, Cesare Fumarola z Włoch oraz Polki Amelia Pisarczyk i Weronika Prętka.
R E K L A M A
banner
Dwudniowe Akademickie Mistrzostwa w pływaniu w płetwach rozpoczną się w poniedziałek (13.04) o 10.00. W tych zawodach weźmie udział około 120 zawodników z 18 państw. Równiez nie zabraknie znanych w tej dyscyplinie nazwisk rekordzistów i mistrzów świata.

Organizatorzy liczą na spore zainteresowanie zawodami ze strony mieszkańców Olsztyna. Wstęp na trybuny - wolny. Niewykluczone, że Olsztyn na stałe wpisze się do kalendarza międzynarodowych imprez Federacji CMAS.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl