Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-04-09 21:59 | Rozmiar tekstu: A A A
Gala Sportu 2015

Samorząd województwa zorganizował doroczne spotkanie środowiska sportowego

Olsztyn24
Wyróżnieni „Laurami dla sportu” | Więcej zdjęć »
Sala koncertowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej stała się dziś (9.04) miejscem uroczystego spotkania środowiska sportowego Warmii i Mazur. Doroczną Galę Sportu zorganizował marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas gali zostały wręczone wyróżnienia, nagrody i stypendia najlepszym w województwie sportowcom, trenerom oraz osobom działającym na rzecz sportu.

Wśród wyróżnionych znalazło się m.in. 23 młodych sportowców, którzy w 2014 roku startując w zawodach rangi igrzysk olimpijskich młodzieży, mistrzostw świata i Europy w kategorii młodzieżowca, juniora i juniora młodszego zdobyli mistrzowskie i wicemistrzowskie tytuły. Statuetki i album „panorama sportu Warmii, Mazur i Powiśla 2014” otrzymali m.in. kulomiot Konrad Bukowiecki z PKS Gwardia Szczytno, kajakarze Denis Ambroziak i Martyna Lisiecka z Kayak Sport Club Olsztyn i siatkarz plażowy Maciej Rudol.
R E K L A M A
banner
Uhonorowano też kluby sportowe sklasyfikowane najwyżej w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego. Najwyżej sklasyfikowany w minionym roku został AZS UWM Olsztyn, którego prezesem jest prof. Ryszard Górecki, senator i rektor UWM. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Bazę Mrągowo, Orła Elbląg, Truso Elbląg, Kayak Sport Club Olsztyn i LUKS Warmia Lidzbark Warmiński.

Tradycyjnie podczas gali ogłoszono też wyniki konkursu na najpopularniejszego trenera sportu młodzieżowego na Warmii i Mazurach w 2014 roku. Ten zaszczytny tytuł przypadł Wojciechowi Sarnackiemu, trenerowi judo w Gwardii Olsztyn.

Kolejnym punktem gali było wręczenie przyznanych przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego nagród i stypendiów sportowych. W tym roku zarząd województwa przyznał 18 nagród pieniężnych i 27 stypendiów sportowych. Były też nagrody dla trenerów, któych wychowankowie osiągnęli w minionym roku wysokie wyniki sportowe. W ten sposób wyróżnionych zostało 12 trenerów. Wręczono też 3 nagrody trenerom i osobom wyróżniającym się w działalności sportowej na rzecz rozwoju sportu w województwie warmińsko-mazurskim. Specjalne wyróżnienie otrzymał też burmistrz Olecka Wacław Olszewski za zdobycie tytułu „Europejskie Miasto Sportu” przyznanego w listopadzie 2014 roku przez Stowarzyszenie Europejskich Stolic Sportu.

Na koniec uroczystej części spotkania organizatorzy pozostawili wręczenie wyróżnień specjalnych dla sportowych osobowości roku 2014 - Laury dla sportu”. Przyznane w tym roku po raz pierwszy wyróżnienia otrzymali:

» w kategorii Sportowe odkrycie roku: Konrad Bukowiecki z PKS Gwardia Szczytno, m.in. mistrz świata juniorów w pchnięciu kulą z 2014 roku,

» w kategorii Trener roku sportu młodzieżowego: Ireneusz Bukowiecki z PKS Gwardia Szczytno, prowadzący Konrada Bukowieckiego,

» w kategorii Sportowiec roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Maciej Rudol z MKS Zryw Volley Iława, który grając w parze z Maciejem Kosiakiem z SMS Łódź, zdobył tytuł mistrza świata zawodników do lat 23 w siatkówce plażowej.

Galę w filharmonii poprowadzili: Iwona Pavlović i Wojciech Jermakow, a wyróżnienia, nagrody i stypendia obok marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina i członków zarządu województwa wręczali znakomici przed laty sportowcy z Warmii i Mazur: Ryszard Szparak, Urszula Styranka-Szubzda, Tomasz Rumszewicz i Zbigniew Lubiejewski.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Gala Sportu Warmii i Mazur 2015 (1)

»

09-04-2015

image
Gala Sportu Warmii i Mazur 2015 (2)

»

09-04-2015

image
Gala Sportu Warmii i Mazur 2015 (3)

»

10-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl