Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
KMP | 2015-04-12 11:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzieci odwiedziły olsztyńskich policjantów

Olsztyn24
Z wizytą w jednostce Policji (fot. KMP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Komendę Miejską Policji w Olsztynie odwiedzili uczniowie zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 32 oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Olsztynie. Najmłodsi mogli poznać specyfikę służby, obejrzeć sprzęt specjalistyczny i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci, zasiadając za kierownicą radiowozu z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi.

Czwartkowa (9.04) wizyta przedszkolaków z „Siedemnastki” rozpoczęła się od oglądania radiowozów, w tym policyjnego pojazdu nieoznakowanego wyposażonego w videorejestrator, wykorzystywanego w pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego. Każdy mógł usiąść za kierownicą radiowozu, obejrzeć zapis z videorejestratora, aby poczuć się jak prawdziwy policjant patrolujący ulice miasta. Najmłodsi mogli obejrzeć również sprzęt specjalistyczny wykorzystywany do pełnienia służby na wodach naszego regionu, a także usiąść za kierownicą policyjnych quadów. Na koniec uczniowie odwiedzili stanowisko miejskiego monitoringu, przymierzali mundury policyjne oraz wysłuchali ciekawego wykładu o podejmowaniu interwencji w służbie patrolowej i pracy policjantów przy zabezpieczaniu meczów piłkarskich oraz dużych imprez plenerowych.

W piątek (10.04) olsztyńską komendę odwiedziła grupa 5 i 6-latków ze Szkoły Podstawowej nr 32. Zerówkowicze swoją wizytę rozpoczęli od oglądania policyjnego ambulansu i radiowozów. Najmłodsi chętnie siadali za kierownicą policyjnych „busów”. Kolejnym punktem wizyty było stanowisko miejskiego monitoringu. Każdy mógł operować kamerami rozmieszczonymi na terenie miasta. Na koniec najmłodszych z SP 22 czekało przymierzanie mundurów policyjnych wykorzystywanych przy zabezpieczaniu dużych imprez masowych oraz sprzętu wykorzystywanego podczas codziennej służby funkcjonariuszy. Największe wrażenie na gościach policjantów wywarł pokaz tresury policyjnego psa.
R E K L A M A
banner
Wizyta w jednostce Policji, zgodnie z założeniami programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji”, poprzez bezpośredni kontakt z policjantem - utrwala w najmłodszych zasady bezpiecznych zachowań i wskazuje na rolę Policji w zapobieganiu i zwalczaniu patologii.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl