Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anetta Socha | 2015-04-12 22:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 5

Olsztyn24
Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 5 (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (11.04) Gimnazjum nr 5 przy ulicy Konopnickiej odwiedzili tegoroczni szóstoklasiści z różnych szkół podstawowych Olsztyna i ich rodzice. Okazją do wizyty był zorganizowany w gimnazjum Dzień Otwarty.

Goście zostali powitani przez dyrektora Jarosławę Kozak i chór szkolny prowadzony od lat przez Hannę Borys. O szkole mówiła też mama ubiegłorocznej absolwentki - Ani Kramarczyk, twierdząc, że gdyby jeszcze raz miała wybierać gimnazjum, byłaby to na pewno piątka.

Nauczyciele i uczniowie gimnazjum pokazali gościom, jak na co dzień w piątce prowadzone są lekcje. Ponieważ w nowym roku szkolnym powstaną w Gimnazjum nr 5 klasy z większą liczbą godzin matematyki, biologii i języka angielskiego, odwiedzający zostali zaproszeni na krótkie spotkania z nauczycielami tych przedmiotów. Można było zobaczyć, jak nauczyciele języków obcych (angielski, hiszpański, niemiecki, rosyjski), matematyki i języka polskiego wykorzystują multipodręczniki, jak udziela się pierwszej pomocy, jak powstają bryły geometryczne. Goście obejrzeli też krótki film fabularny, który powstał w szkolnej świetlicy artystycznej. Usłyszeli o corocznych wyjazdach do Londynu, Wilna, o pieszych i rowerowych wyprawach, o niesamowitych działaniach wolontariuszy pracujących pod opieką Katarzyny Potrapeluk.
R E K L A M A
banner
W związku z tym, że Gimnazjum nr 5 prawdziwie dba o zdrowy tryb życia swych uczniów i organizuje codziennie warzywno-owocowe drugie śniadania, goście zostali poczęstowani zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez uczennice pracujące pod kierunkiem Katarzyny Dębowskiej.

Tegoroczni szóstoklasiści i ich rodzice mogli się też przekonać, że naprawdę uczniowie Gimnazjum nr 5 nie muszą nosić książek do szkoły, bo podręczniki do 4 przedmiotów znajdują się w pracowniach. Widzieli również, że w każdej pracowni znajduje się rzutnik multimedialny i komputer z dostępem do Internetu, a w wielu salach są tablice multimedialne.

Wielu gości żegnając się, mówiło, że dokonali wyboru nowej szkoły i będzie to na pewno Gimnazjum nr 5.

Anetta Socha
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl