Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-04-14 15:33 | Rozmiar tekstu: A A A
Czas na działkę i do ogrodu

Targi z polotem w Dywitach

Olsztyn24
(fot. archiwum)
Wiosna w pełni – czas ruszyć na działkę i ogród! Urząd Gminy w Dywitach zaprasza na pierwsze w historii mini-targi ogrodnicze „Wiosenny Ogród z polotem”, które odbędą się w sobotę (18.04) w godz. 9– 13 w dywickiej Stodole i na parkingu przed nią.

Asortyment, fachowe doradztwo i pokazy, jakie będą dostępne na targach powinny zadowolić wszystkich działkowców i osoby, które lubią pracować w swoich ogrodach. Z pełnym asortymentem drzew i krzewów owocowych wystawi się JanSad, szkółka roślin ozdobnych i owocowych z Sętala z 30-letnią tradycją. Do ogródków będzie można zakupić m.in. jabłonie, grusze, śliwy, morele, brzoskwinie, wiśnie, czereśnie, czy krzaki porzeczki, borówki amerykańskiej i pigwy. Oprócz tego będzie też sporo roślin ozdobnych liściastych i iglastych. Jan Dziadkiewicz, właściciel szkółki z Sętala przeprowadzi też pokaz pielęgnacji i przycinania drzew i krzewów, odpowie również na inne pytania dotyczące upraw, czy odpowiedniego przygotowania ziemi.

Firma Agro Helena z Dywit wystawi się ze środkami ochrony roślin, chemia ogrodniczą i podstawowymi akcesoriami potrzebnymi w ogródku. Sadzonki pomidorów kilkunastu odmian i cebule przepięknych lilii przywiezie Pomidorlandia z Gadów. Centrum Ogrodnicze Zieleń-Bogusławscy z Olsztyna zaprezentuje nawozy, naturalne środki chemiczne, a także kosiarki, glebogryzarki, pilarki do drewna, kosy i sadzonki. Zieleń Warmińska z Olsztyna pokaże sprzęt i urządzenia ogrodnicze (kosiarki, traktorek, czy podkaszarki).
R E K L A M A
banner
W Stodole wystawią się z kolei przedstawiciele przetwórstwa rolno-spożywczego oraz żywności tradycyjnej i regionalnej (jabłka, gruszki, ziemniaki, pomidory, miody, wędliny, sery, chleby). Przy stoisku z miodami Sylwii Włodarczyk-Ostrowskiej ze Słup odbędzie się pokaz lania świec, a dzieci i młodzież będą mogły samodzielnie wykonać świece z wosku.

Z kolei Nadleśnictwo Kudypy wystawi się ze swoją szkółką roślin.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl