Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Iwona Kieda | 2015-04-17 18:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Instytut PAN w Olsztynie w konsorcjum wyróżnionym statusem KNOW

Olsztyn24
Siedziba Instytutu PAN w Olsztynie
Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie jest członkiem konsorcjum naukowego „Zdrowe zwierzę – bezpieczna żywność, które decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymało 15 kwietnia br. prestiżowy status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW) w dziedzinie nauk weterynaryjnych. W skład konsorcjum wchodzi również Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (lider konsorcjum), Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk, Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, oraz Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Zadaniem konsorcjum będzie prowadzenie badań dotyczących ochrony bioróżnorodności w zrównoważonej produkcji rolniczej i zapewnienia bezpieczeństwa żywności.

Status KNOW przyznawany jest flagowym jednostkom polskiej nauki na okres pięciu lat. W tym czasie będą one otrzymywać dodatkowe finansowanie na m.in. wzmocnienie potencjału naukowego i badawczego, rozwój kadry naukowej, kreowanie atrakcyjnych warunków pracy badawczej, zatrudnienie w Polsce zagranicznych uczonych, a także na specjalne stypendia naukowe dla uczestników stacjonarnych studiów doktoranckich oraz wybitnych studentów.

Warunkiem ubiegania się o nadanie statusu było prowadzenie badań naukowych na najwyższym poziomie, posiadanie uprawnień do nadawania stopni naukowych, prowadzenie studiów doktoranckich powiązanych z prowadzonymi badaniami naukowymi i zapewnianie wysokiej jakości kształcenia. Wnioskujący zobowiązani byli także do przedstawienia programu rozwoju naukowego uwzględniającego m.in. zakres planowanych badań naukowych, konkurencyjność badań na tle światowych osiągnięć oraz planowane działania na rzecz rozwoju młodej kadry naukowej.
R E K L A M A
banner
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl