Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
mk | 2015-04-18 21:11 | Rozmiar tekstu: A A A
Prezent dorosłych dla dzieci

Nowy plac zabaw w Ługwałdzie

Olsztyn24
Otwarcie nowego placu zabaw w Ługwałdzie (fot. mk - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dorośli mieszkańcy Ługwałdu (gmina Dywity) sprezentowali swoim pociechom nowy plac zabaw. W sobotę (18.04) odbyło się jego otwarcie.


Wcześniej w tym miejscu były zarośnięte chaszczami pozostałości po starym placu zabaw, który szpecił coraz ładniejszą wieś sąsiadującą z gminnymi Dywitami. A przecież to niemal reprezentacyjny punkt miejscowości, obok przystanku autobusowego i symbolicznego słupa ze stuletnim małym dzwonem.

W końcu sami mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Stowarzyszenie „Ługwałd” z prezesem Zbigniewem Glezmanem oraz Grupa Odnowy Wsi z liderem Dariuszem Krzyżewskim przygotowały projekt zagospodarowania placu, uzyskały 10 tys. zł wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego, 4,5 tys. doszło z funduszu sołeckiego, zaś wiele prac mieszkańcy wykonali samodzielnie.
R E K L A M A
banner
Jak mówi sołtys Bronisław Szatan, już w grudniu zeszłego roku wykonano na placu część robót i postawiono pierwsze sprzęty. Całość sfinalizowano na wiosnę, by w sobotę można było dokonać otwarcia. Tego zaszczytu dostąpiły same dzieci w obecności organizatorów oraz wójta gminy Dywity Jacka Szydło. Jak wspomniał wójt, plac zabaw to pierwszy element odnowy wsi, a następnym będzie budowa świetlicy wiejskiej. Dokumentacja inwestycji powinna być gotowa jeszcze w tym roku, a w 2016 – mają ruszyć roboty budowlane.

Po uroczystym otwarciu placu grupka dzieci zaprezentowała krótki program artystyczny, a następnie najmłodsi w towarzystwie dorosłych pomalowali wizerunki zwierząt oraz posadzili pierwsze krzewy i kwiaty.  

mk

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~:-) / 2015-04-21 10:43
Uśmiech na twarzach dzieci i ich radość w dzień otwarcia placu zabaw to najlepsze podziękowanie dla wszystkich, którzy włożyli wiele wysiłku i pracy aby on powstał.Plac zabaw jest przepiękny :-) to Świat Radości Dzieci, kolorowy i bajkowy, a motywy zwierząt dodają dzieciom wyobraźni podczas różnych zabaw. :-) dziękujemy :-)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl