Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-04-25 23:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Teatr przy stoliku. Reaktywacja?

Olsztyn24
Teatr przy stoliku w Dobrym Mieście (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Przez lata, do końca poprzedniego sezonu, olsztynianie mogli obserwować spektakle Teatru przy stoliku w miejscowym Teatrze im. Stefana Jaracza. Niestety, w tym sezonie dla dość nietypowych jak na teatr prezentacji współczesnej dramaturgii polskiej i światowej w repertuarze Jaracza zabrakło miejsca. Wiele wskazuje na to, że Teatr przy stoliku jednak się odrodził - na scenie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Dobrym Mieście. Dzisiaj (25.04) w Dobrym Mieście, w ramach Teatru przy stoliku, wystawiono prapremierę sztuki Jerzego Szczudlika - Polubisz ją.

Polubisz ją to historia kulturalnego małżeństwa z wieloletnim stażem, które poddane zostaje próbie charakterów, gdy w ich życiu pojawia się „ta trzecia”. Klasyczna, z gruntu banalna sytuacja, zacznie wymykać się wszystkim spod kontroli. Atutem sztuki Jerzego Szczudlika jest błyskotliwy i dynamiczny dialog oraz pełna niespodziewanych zwrotów akcja z przewrotnym finałem.

Sztukę przedstawili aktorzy Teatru Jaracza: Katarzyna Kropidłowska, Wiesława Niemaszek-Szymańska i Artur Steranko. Słowo wstępne wygłosiła Elżbieta Lenkiewicz, która przez trzy dziesiątki lat była kierownikiem artystycznym Teatru Jaracza w Olsztynie, a na widowni zasiadła liczna grupa mieszkańców Olsztyna. Dodajmy jeszcze, że od blisko roku dyrektorem Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Dobrym Mieście jest Andrzej Fabisiak, były zastępca dyrektora Teatru Jaracza w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [4]
~Inka / 2015-04-29 22:34
Doskonały, dowcipny i refleksyjny tekst. Zapadające w pamięć wykonanie. Gratulacje dla wszystkich twórców tego spotkania.
~ / 2015-04-27 14:58
Zyskało Dobre Miasto i dobrze !
~widz / 2015-04-26 18:52
Bylem widziałem to prawdziwa misja teatru. Szkoda że dyrekcja Jaracza zapomina o swoich statutowych obowiązkach. Smutne i straszne.A wszystko za przyzwoleniem panujących.
~ / 2015-04-26 14:50
I tak to niebawem o Olsztynie będzie się mówiło : takie miasto między Dobrym Miastem a Ostródą. Olsztyński układzik wypluwa prawdziwych ludzi kultury takich jak na przykład A.Fabisiak czy J.Cygański. Tutaj rządzą NASI układowi , jeden pyskacz facebook-owy, no i rodzinne klany.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl