Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-04-27 14:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Komendanci złożyli raporty

Olsztyn24
Insp. Andrzej Góźdź złożył raport o odwołanie ze stanowiska komendanta miejskiego Policji w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Nadinspektor Józef Gdański - komendant wojewódzki Policji w Olsztynie oraz insp. Andrzej Góźdź - komendant miejski Policji w Olsztynie złożyli raporty do swoich przełożonych o zwolnienie ich z zajmowanych stanowisk. Obecnie oba raporty są rozpatrywane.

- Raport o zwolnienie z zajmowanego stanowiska napisałem w piątek, dzisiaj trafił on na biurko komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie - mówi insp. Andrzej Góźdź. - Nie ukrywam, że moja decyzja ma związek z ostatnimi wydarzeniami w kierowanej przeze mnie jednostce. Czuję moralną odpowiedzialność za to co się stało, stąd moja prośba o odwołanie ze stanowiska.

Dzisiaj decyzja personalna w sprawie komendanta Góździa najprawdopodobniej nie zapadnie, bowiem procedura powołania i odwołania komendanta powiatowego/miejskiego Policji wymaga zasięgnięcia opinii starosty i prezydenta miasta. Wnioski o wydanie takich opinii trafiły dziś (27.04) do prezydenta Piotra Grzymowicza i starosty Małgorzaty Chyziak. Odpowiedzi policjanci spodziewają się najwcześniej jutro. Jeżeli komendant Góźdź zostanie odwołany z zajmowanego stanowiska, najprawdopodobniej od 1 maja br. przejdzie do dyspozycji komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Mniej wiemy o powodach i skutkach złożenia raportu przez nadinspektora Józefa Gdańskiego. W komórce prasowej KWP w Olsztynie uzyskaliśmy jedynie potwierdzenie, że raport komendanta Gdańskiego jest aktualnie na biurku ministra spraw wewnętrznych. Przygotowane jest też policyjne oświadczenie w tej sprawie, które niebawem ma być przekazane mediom. Wtedy zapewne będziemy wiedzieli więcej o motywacji i sytuacji komendanta Gdańskiego.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach za sprawą Biura Spraw Wewnętrznych KGP, czyli tzw. policji w policji, przed oblicze prokuratora i sądu trafiło czterech policjantów kryminalnych z KMP w Olsztynie w związku z podejrzeniem stosowania bezprawnych metod przesłuchania podejrzanych. Trzech z policjantów zostało tymczasowo aresztowanych, jeden po wysłuchaniu zarzutów został zwolniony z aresztu za poręczeniem majątkowym.

******

Po godzinie 15. minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska przyjęła dymisję nadinspektora Józefa Gdańskiego ze stanowiska komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie z dniem 30 kwietnia 2015 roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~korek1 / 2015-04-27 22:15
I to władze POdejmują decyzję czyli tak naprawdę POlicja to służba POlityczna bowiem to POlitycy decydują kto w tych służbach rządzi.
~Jork / 2015-04-27 17:03
Komendant Wojewódzki Józef Gdański(Warmińsko Mazurskie) postąpił tak jak mu honor nakazał. Komendant miejski w Olsztynie pomimo kurczowego trzymania się stołka, złożył raport o odejście ze stanowiska.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl